• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Emisyon eğitimi

Coşkun Demiral

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TEMSAT TEKNİK MÜHENDİSLİK SU ARITMA DANIŞMANLIK VE İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Emisyon eğitimine gelen var mı ?

@Coşkun Demiral şu konuyu biraz daha ayrıntılı olarak açar mısınız? Nerede eğitim, kim veriyor eğitimi?, ne kadar ücret yatırılacak? Eğitim duyurusu nerede yayınlandı? Kaynak vb nerede? Kim geliyor eğitime diye konu mu açılır yahu?

Tüçev sitesinden öğrenebilirsiniz emisyon ölçüm yetki belgesi ve atıksu numune alma yetki belgesi

Zahmet olmayacaksa şu eğitimin bilgilerini açtığınız konuya da yazar mısınız?

Bolu'da Büyük Abant Otelinde yapılan eğitime katılmıştım, birkaç günde Emisyon ve İmisyon ile alakalı yüzeysel şeyler veriliyor. Ölçümlerle alakalı hiçbir fikriniz yoksa anlatılanlar size sıkıcı bir hikaye gibi gelecek. Eğer varsa eğitmenlerin işin teoriğini anlattığını ve anlattıkları şeylerin pratikte uygulanamayacağını bilirsiniz. Sınav sonunda 70 puan alanlara Emisyon-İmisyon Ölçüm Yeterliliği kartı ve sertifikası veriliyor. Bu sertifika 5 yıl geçerli olup, sertifika ile en fazla 2 farklı laboratuvarda çalışılabiliyor. (3. iş değişikliğinde eğitime baştan katılım gerekiyor)
Gelelim sınava, eğitim sonunda sınavdan 70 alamayan sınava başka bir tarihte Ankara'da girmek zorunda kalabilir. Ama geçersiniz, biraz akşamları verecekleri kitaba çalışın yeterlidir.