Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon eğitimi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Coşkun Demiral tarafından paylaşıldı.

1. Coşkun Demiral

Coşkun Demiral CMNet Üyesi

Emisyon eğitimine gelen var mı ?

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

@Coşkun Demiral şu konuyu biraz daha ayrıntılı olarak açar mısınız? Nerede eğitim, kim veriyor eğitimi?, ne kadar ücret yatırılacak? Eğitim duyurusu nerede yayınlandı? Kaynak vb nerede? Kim geliyor eğitime diye konu mu açılır yahu?

Nuri Kartal ve Burak Türk bunu beğendi.
  3. Coşkun Demiral

Coşkun Demiral CMNet Üyesi

Tüçev sitesinden öğrenebilirsiniz emisyon ölçüm yetki belgesi ve atıksu numune alma yetki belgesi

4. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Zahmet olmayacaksa şu eğitimin bilgilerini açtığınız konuya da yazar mısınız?

5. Merve Akgül

Merve Akgül CMNet Üyesi

6. Taylan Bunarbaşı

Taylan Bunarbaşı CMNet Üyesi

Bolu'da Büyük Abant Otelinde yapılan eğitime katılmıştım, birkaç günde Emisyon ve İmisyon ile alakalı yüzeysel şeyler veriliyor. Ölçümlerle alakalı hiçbir fikriniz yoksa anlatılanlar size sıkıcı bir hikaye gibi gelecek. Eğer varsa eğitmenlerin işin teoriğini anlattığını ve anlattıkları şeylerin pratikte uygulanamayacağını bilirsiniz. Sınav sonunda 70 puan alanlara Emisyon-İmisyon Ölçüm Yeterliliği kartı ve sertifikası veriliyor. Bu sertifika 5 yıl geçerli olup, sertifika ile en fazla 2 farklı laboratuvarda çalışılabiliyor. (3. iş değişikliğinde eğitime baştan katılım gerekiyor)
    Gelelim sınava, eğitim sonunda sınavdan 70 alamayan sınava başka bir tarihte Ankara'da girmek zorunda kalabilir. Ama geçersiniz, biraz akşamları verecekleri kitaba çalışın yeterlidir.

Merve Akgül ve Melih Coşar bunu beğendi.