Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon İzni Hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Erman Şenyürek tarafından paylaşıldı.

 1. Erman Şenyürek

  Erman Şenyürek CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  Danışmanlık işlerini yaptığımız bir firmamızın emisyon konusunda "Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrol Yönetmeliği" kapsamında değerlendirildiği "İzne Tabi Tesisler Listesi" kapsamında yer almadığını belirten bir yazımız mevcut 2009 tarihli.

  "ÇKAGİLHY" kapsamında il müdürlülüklerine nasıl bir yol izleyerek emisyon konusunda başvuru yapmamız gerekir. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

  İyi forumlar...
   
 2. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: Emisyon İzni Hk.

  ÇKAGİLH yönetmeliğe giriyorsanız mutlaka bir başvuruda bulunmanızı isteyebilirler. Eğer gürültüden muaf ve atık suyunuz yok ise ve illada bir konuda başvurmanızı isterlerse emisyon konulu başvurup uygunluk yazısı ve valilik tespit raporu hazırlanmasında alan kaynak ve proses dışı kaynak olarak değerlendirmelerini isteyin. Alan kaynakta tesisi içi yolların beton yada asfalt tozuma yoktur gibi bir rapor hazırlatıp çevre izni başvurusu kısmında emisyon ölçüm raporu sekmesinede valilik tespit raporunu ekleyebilirsiniz. Tabi bunları İl Çevre ile koordineli yapmanız gerekmekte. Yada 2009 yılında aldığınız yazı türünde bir yazı alıp emisyon ölçüm raporu kısmına o yazıyı yükleyebilirsiniz. Fakat atık su veya gürültüden zaten izin başvurusunda bulunacaksanız tüm bu söylediklerimi hiç yapmayın. Sadece hangisi yada hangilerinden (atık su ve gürültü) başvuracaksanız onlardan başvurup emisyonu hiç karıştırmayın.
  Tüm bunları ÇKAGİLH yönetmeliğe giriyorsanız yapmanız gerekmekte. Eğer girmiyorsanız hiç bişey yapmayın bence.
   
 3. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Cevap: Emisyon İzni Hk.

  Benim bildiğim kadarıyla ÇKAGİLHY eklerinde bulunuyorsa ve belli sınır değerleri geçiyorsa ısıl gücü, Çevre İzni alması gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgi ve tecrübesi olan arkadaşımız varsa paylaşırsa sevinirim.
   
Emisyon İzni Hk. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Deşaj ve Emisyon İzni hk.

  Benim sorun Deşarj ve Emisyon izinleri hakkında. Bu izinlerin alınmasında fabrikanın inşaat aşamasında mı başlıyoruz yoksa fabrika çalışmaya başladığı anda mı? Ayrıca birde bunlara ait ön izinler var bunlar da işletme öncesimi yoksa başladığında mı başvuruluyor. Gerçekten kafam karıştı. Yardımlarınız için teşekkürler.
 2. Emisyon İzni

  Taş ocaklarında emisyon izni nasıl alınıyor? ÇEVRE GÖREVLİSİNİN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLER NELERDİR?
 3. Emisyon izni.

  iyi akşamlar herkese.içom dan emisyon iznine gerek yoktur yazısı olan ve verildiği tarihten sonra emisyon açısından herhangi bir değişiklik olmayan bi işyeri için çevre kanunca alınması gereken izin ve yönetmelikler hakkında yönetmelik kapsamında tekrar çevre izni alınmasına gerek varmıdır?
 4. emisyon izni. yardım

  Arkadaşlar merhaba, Çevre kanununca alınması gereken izin ve lis. yön. göre Biz ek 1 ve ek 2 ye girmiyoruz. Dolayısıyla emisyon ölçümü yaptırdıktan sonra mı il çevre müdürlüğünden kapsam dışıdır yazısı almalıyız? Yoksa yaptırmamıza gerek yok mu? Nasıl bir yol izlemeliyiz?
 5. Emisyon İzni

  Emisyon izni başvurusu yapıldıktan sonra teknik uygunluk raporunu yazabilmeleri için tesise geliyorlar. Bu konuyla ilgili sadece baca şartlarını mı kontrol ediyorlar. Yoksa atık sahası gibi başka durumları da kontrol ediyorlar mı?