Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

emisyon izni. yardım

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Aysun Kurt tarafından paylaşıldı.

 1. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Çevre kanununca alınması gereken izin ve lis. yön. göre Biz ek 1 ve ek 2 ye girmiyoruz. Dolayısıyla emisyon ölçümü yaptırdıktan sonra mı il çevre müdürlüğünden kapsam dışıdır yazısı almalıyız? Yoksa yaptırmamıza gerek yok mu?

  Nasıl bir yol izlemeliyiz?
   
 2. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Cevap: emisyon izni. yardım

  İzin kapsamında olup olmadığınıza dair görüş isteyebilirsiniz (dilekçe ile). Onlarda gelip inceleme yaparak size kapsamdışı yazısı verebilirler.
   
 3. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  Cevap: emisyon izni. yardım

  Öncesinden emisyon ölçümü yaptırmalıyız? İl cevre gelip inceleme yapmalı diyorsunuz sanırım ondan sonra kapsam dısıdır yazısı alabiliriz.
   
 4. Burak Şen

  Burak Şen CMNet Üyesi

  Cevap: emisyon izni. yardım

  Eğer işletme Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanlar Hakkında Yönetmeliğe göre kapsam dışında kalıyorsa, bir dilekçe ile İl Çevre Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak 'kapsam dışındadır' yazısı talep etmelidir. Memurlarda inceleme yaparak, belkide gerek görmezler, bu yazıyı tarafınıza verir.
   
 5. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  Cevap: emisyon izni. yardım

  Anladım o zaman öncelikle il çevre müd basvuru yapmak gerekli isterlerse analiz yaptırmamız daha dgru olacak

  Teşekkür ederim arkadaslar.
   
 6. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Cevap: emisyon izni. yardım

  aynen öyle...
   
 7. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Cevap: emisyon izni. yardım

  Baca gazı ölçümünü zaten kapsam dahilinde olsanız bile hemen yaptırmayacaksınız. Sadece eklerde geçmiyoruz, tesisimizin izin lisans yönetmeliği kapsamında durumunu bilmek istiyoruz gibi bir dilekçe yazın. Eklerde geçmiyorsanız gelmeye bile gerek görmeyebilirler. Ama dilekçeye ne yakıt yakıyorsanız yazın ve kazan kapasitelerinizi ( ısıl güç ) ekleyin. Onu isteyebilirler.
   
 8. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  Cevap: emisyon izni. yardım

  Teşekkür ederim biz en iyisi önce il çevreyle göruselim.
   
emisyon izni. yardım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Deşaj ve Emisyon İzni hk.

  Benim sorun Deşarj ve Emisyon izinleri hakkında. Bu izinlerin alınmasında fabrikanın inşaat aşamasında mı başlıyoruz yoksa fabrika çalışmaya başladığı anda mı? Ayrıca birde bunlara ait ön izinler var bunlar da işletme öncesimi yoksa başladığında mı başvuruluyor. Gerçekten kafam karıştı. Yardımlarınız için teşekkürler.
 2. Emisyon İzni

  Taş ocaklarında emisyon izni nasıl alınıyor? ÇEVRE GÖREVLİSİNİN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLER NELERDİR?
 3. Emisyon izni.

  iyi akşamlar herkese.içom dan emisyon iznine gerek yoktur yazısı olan ve verildiği tarihten sonra emisyon açısından herhangi bir değişiklik olmayan bi işyeri için çevre kanunca alınması gereken izin ve yönetmelikler hakkında yönetmelik kapsamında tekrar çevre izni alınmasına gerek varmıdır?
 4. Emisyon İzni Hk.

  Merhaba arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Danışmanlık işlerini yaptığımız bir firmamızın emisyon konusunda "Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrol Yönetmeliği" kapsamında değerlendirildiği "İzne Tabi Tesisler Listesi" kapsamında yer almadığını belirten bir yazımız mevcut 2009 tarihli. "ÇKAGİLHY" kapsamında il...
 5. Emisyon İzni

  Emisyon izni başvurusu yapıldıktan sonra teknik uygunluk raporunu yazabilmeleri için tesise geliyorlar. Bu konuyla ilgili sadece baca şartlarını mı kontrol ediyorlar. Yoksa atık sahası gibi başka durumları da kontrol ediyorlar mı?