Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon izni.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Müjdat Öner tarafından paylaşıldı.

1. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

iyi akşamlar herkese.içom dan emisyon iznine gerek yoktur yazısı olan ve verildiği tarihten sonra emisyon açısından herhangi bir değişiklik olmayan bi işyeri için çevre kanunca alınması gereken izin ve yönetmelikler hakkında yönetmelik kapsamında tekrar çevre izni alınmasına gerek varmıdır?

2. Ercan Koca

Ercan Koca CMNet Üyesi

Cevap: emisyon izni.

Hayir yoktur. Ama o yazinin verİldİĞİ tarİhte Önemlİ. EĞer eskİ bİr yazi İse tekrar bİr yenİlenmesİ gerekebİlİr.

3. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Cevap: emisyon izni.

emisyon iznine gerek yoktur yazıyosa gene içş den muafiyet yazısı istemelisin :) gibi geliyo bana

4. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

Cevap: Emisyon izni.

çevre izninden muaf mı? ek1 ve ek2 listesine girmiyorsa kapsamdışı yazısı almanız gerekiyor

5. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

evet il çevreden endüstriden kaynaklı hava kir. kont. yön. ek-8 de yer almadığından emisyon izni alınmasına gerek yoktur yazısı var.yinede almamız gerekiyo sanırım.büyüksehir bu yazıyı gecerli saymıo,ilçe belediye de sıkıntı yok anlamadım bu işi :D

6. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

ÇKAGİLY Ek-1 ve Ek-2 den birine giriyorsa çevre izni almanız gerek. Boşverin eski emisyondan muaf yazısını izin lisans yönetmeliğinde yeri yoksa enfazla yapacağınız şey işinizi garantiye almak için girip girmediği hakkında görüş almak.

Emisyon izni. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deşaj ve Emisyon İzni hk.

Benim sorun Deşarj ve Emisyon izinleri hakkında. Bu izinlerin alınmasında fabrikanın inşaat aşamasında mı başlıyoruz yoksa fabrika çalışmaya başladığı anda mı? Ayrıca birde bunlara ait ön izinler var bunlar da işletme öncesimi yoksa başladığında mı başvuruluyor. Gerçekten kafam karıştı. Yardımlarınız için teşekkürler.
  2. Emisyon İzni

Taş ocaklarında emisyon izni nasıl alınıyor? ÇEVRE GÖREVLİSİNİN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLER NELERDİR?
  3. Emisyon İzni Hk.

Merhaba arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Danışmanlık işlerini yaptığımız bir firmamızın emisyon konusunda "Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrol Yönetmeliği" kapsamında değerlendirildiği "İzne Tabi Tesisler Listesi" kapsamında yer almadığını belirten bir yazımız mevcut 2009 tarihli. "ÇKAGİLHY" kapsamında il...
  4. emisyon izni. yardım

Arkadaşlar merhaba, Çevre kanununca alınması gereken izin ve lis. yön. göre Biz ek 1 ve ek 2 ye girmiyoruz. Dolayısıyla emisyon ölçümü yaptırdıktan sonra mı il çevre müdürlüğünden kapsam dışıdır yazısı almalıyız? Yoksa yaptırmamıza gerek yok mu? Nasıl bir yol izlemeliyiz?
  5. Emisyon İzni

Emisyon izni başvurusu yapıldıktan sonra teknik uygunluk raporunu yazabilmeleri için tesise geliyorlar. Bu konuyla ilgili sadece baca şartlarını mı kontrol ediyorlar. Yoksa atık sahası gibi başka durumları da kontrol ediyorlar mı?