• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Emisyon kaynağı artışı

Aytaç Tekez

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ESÇEV mühendislik
İşletmemiz prosesinde yer alan; 0,7 MW gücünde çalışan “Boiler Bacası” na ek olarak ısıl gücü arttırıcı 0,975 MW gücünde “Buhar Kazan Bacası” eklenmiştir.

çevre izin lisans işlemlerinde nasıl bir yol izleyebilirim ?

merhabalar, ÇİLY madde 11'de ilgili koşullar yer almaktadır. Bununla ilgili öncelikle bulunduğunuz ilin ÇŞİM ile görüşüp daha sonra işlem yapmanız daha uygun olur diye düşünüyorum. Çünkü her ildeki müdürlükler aynı olaya farklı yorumlar getirebiliyor.daha önce de bununla ilgili durumlar yaşamıştım.

Çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi
MADDE 11-
(2) Çevre izni veya çevre izin ve lisans alma süreci aşağıdaki belirtilen değişikliklerin gerçekleştirilmesini müteakip 30 takvim
günü içerisinde yeniden başlatılır.
a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,
c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,
ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin veya toplam yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması veya artış
miktarının bu Yönetmeliğin Ek‐1 Listesi kapsamında yer alması.

- ç) bendi sizi ilgilendiriyor. Bu ilgiyi, sizin Çevre İzin Lisans Belgeniz "var" kabulüyle yaptım.