• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Emisyon ölçümü hk.

Volkan Azak

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar arkadaşlar,

uzun süredir formu takip edemiyordum başka işlerle uğraşmaktan:)
sonunda işler bitti ve artık emisyon başlamak istiyorum bir aksilik çıkmaz ise:)
sizin de bildiğiniz üzere çevre izin ve lisans yönetmeliği yayımlandı. fakat burada anlayamadım bir kaç konu var sizinle bunları paylaşmak istedim umarım yardımcı olabilirsiniz.
  1. burada ısınmadan kaynaklı kullanımlar muaf olmuş.
ben bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba ? bende 3 adet ısınma amaçlı kazan var bunlar da 1,6 -1,6 ve 3,2 mW lık söz konusu bunlarda emisyon ölçümü yapılmayacak yönetmeliği okuduğum kadarıyla doğrumu.?
2. birde eskiden ek 2 listesinde 3.16 maddesine giriyordum fakat şimdik ise farklı bir madde eklenmiş bunu ben nasıl çözecem?
benim bulduğum iş yerinde kuyum işleri ile uğraşan firmalar olduğundan bunlardan çıkan asidik karakterde, bazik karakterde ve ergitme işleminden kaynaklanan buharları ben aspiratör sistemiyle bacalardan atış yapmaktayım. fakat burada sıkıntı ben izin ve lisans yönetmeliğinde hangi maddeye koyacağımı çıkartamadım. yardımcı olabilir misiniz ?
teşekkürler,

cevap verebilecek arkadaş yokmu acaba?

1. sorunun cevabı o bacaların ölçümlerinin yapılması gerekiyor. sınır değerlere bidaha bakmanı tavsiye ederim 500 mw ve üstü olunca ölçülmesi gerekiyor diye biliyorum
2. sorunun cevabı ise firmanın ek 2 listesindeki yeni yeri 4.19 olması gerekiyor benim incelediğim kadarıyla. yalnız yeni yönetmelik 1 kasımda yürürlüğe girecek biliyosundur onu zaten.