• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Emisyon ölçümü

mustafaTuremen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BABİL ÇEVRE DANIŞMANLIK MÜH. İNŞ. GIDA DIŞ TİC. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
arkadaşlar süt fabrikasında emisyon ölçümü yapılacak. 2 adet yakma kazanı bacası 1 adet havalandırma bacası bulunmaktadır. havalandırma bacasından herhangi bir parametre (Toz vb) ölçümü yapılırmı.

@sinan_yildiz
onu anladım. çevre izni alacağız bu ölçüm parametreleri nelerdir. benim yukarıda belirttiğim tablodaki değerler mi sadece?

@safakyilmaz
Tesisiniz başka bir maddeye tabii değilse,Tablo 5.1 Baca gazı emisyon değerleri karşılamak zorunda. Emisyon Ölçümü yapan firmalardan fiyat teklifi alın onlar gerekli olan ölçümleri yapıyorlar zatten. Siz başka birşeyle ilgilenmiyorsunuz. Emisyon Raporu ilgili firma hazırlayıp size verdiğinde sadece sisteme yükleyip il çev. ve şeh. nüd. cevabını bekleyeceksiniz...

mrb...
baca gazı emisyon ölçümü laboratuvar altyapısı oluşturmak istiyoruz. akredite olup hizmet vereceğiz. öncelikle skhkky incelenmeli, iso- ohsas, türkak 17025 vb. eğitimler alınmalı sanırım. peki daha sonra adım adım neler yapılmalı? hangi cihazlar alınmalı ?(testo var mesela)
bacaya çıkmak gerekiyor mu? asansörü var mı :D . testo 350 cihazı ile çoğunu ölçebiliyoruz sanırım.

arkadaşlar paket doğalgaz kazanının bacası için emisyon ölçümü yapılır mı yapılırsa yönetmeliğin hangi kısmına tabi olurlar.yardımcı olurmusunz