Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon Ölçümü

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında yadigar can tarafından paylaşıldı.

  1. yadigar can

    yadigar can CMNet Üyesi

    Arkadaşlar Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik eklerine göre emisyon kaynaklı olarak enerji sektöründe izine tabi olmayan firmalar mevcut kazanlarında 2 yılda bir olan teyit ölçümlerini yaptırmakla yükümlü müdür?
     
  2. konig

    konig CMNet Üyesi

    Cansu ne kadar çok soru soruyorsun:D
     
  3. yadigar can

    yadigar can CMNet Üyesi

    (2) (Ek:RG-13/4/2012-28263) Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-2’sinde yer alan “7. Gıda Endüstrisi, Tarım ve Hayvancılık” başlığı altındaki işletmeler, mezkûr Yönetmelik Ek-1 ve Ek-2 listelerinde başka bir grupta yer almıyorsa, söz konusu işletmeler için; çevre izni kapsamında emisyon ölçüm raporu hazırlanması ve işletmelerin hava emisyonu açısından değerlendirilmesi gerekmez.
    Bu madde Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği' nde yer almaktadır. Benim Firmam Zeytin İşletmesi ancak bu maddede açıklık olduğunu düşünüyorum.
     
  4. yadigar can

    yadigar can CMNet Üyesi

    Akıncım uğraşma benle :)
     
  5. Muttalip Gök

    Muttalip Gök CMNet Üyesi


    yadigar can

    Sorumlu olduğun tesis sadece 7.maddeyi kapsıyor ve bir başka bir grupta yer almıyorsa İl Çevre den Çevre İzninden kapsam dışı yazısı alabilirsin ..
     
  6. Murat Akyüz

    Murat Akyüz CMNet Üyesi

    Sorumlu olduğu madde sadece 7. maddeyi kapsıyorsa tesiste baca yok demektir. Tesiste baca yok ise zaten ölçüm yaptıramazsınız. mutu149'un dediği gibi kapsam dışı yazısını almanız yeterlidir.

    Farklı olarak bununla ilgili benim bir sorum olacak. Yönetmelikteki değişiklik ile birlikte eskiden emisyon ölçüm raporunun bir nüshası İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne sunuluyordu; ancak artık bu zorunluluk kalktı. İl müdürlüğünün talebi üzerine veya denetimde istemesi üzerine emisyon ölçüm raporu sunulacak. Peki bu emisyon ölçüm raporunu internet üzerinde yüklediğimiz bir yer mevcut mu; yoksa artık hiçbir yere yüklemiyor muyuz. Bildiğim sadece GFB tamamlanırken izin/ lisans başvurusu esnasında yükleniyor; fakat bu da 5 yılda bir yapılacak. Bu sebeple 2 yılda bir yapılan ölçüm herhangi bir yere sunulacak mı sunulmayacak mı?
     
  7. Murat Akyüz

    Murat Akyüz CMNet Üyesi

  8. Murat Akyüz

    Murat Akyüz CMNet Üyesi

    Küçük bir yanlışlık olmuş, kapasitesi düşük ise ve çevre iznine girmiyorsa dediğiniz gibi emisyon ölçümünü yaptırmanıza gerek yoktur.
     
  9. CMNet Okuru

    CMNet Okuru CMNet Üyesi

    Atık gazlarda bulunan DOP (Dioktilftalat) yağının ölçümü ile karşılaşan var mıdır?
     
Emisyon Ölçümü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Emisyon Ölçümü ve Raporlanması

    Arkadaşlar, emisyon ölçümü ve emisyon ölçüm raporu hazırlayabilmek için hangi kurslara, seminerlere, programlara katılmalıyım.
  2. emisyon ölçümü bildirimi

    arkadaşlar, danışmanlığını yaptığımız bir tesisin emisyon ölçümünü yaptık. daha önceden alınmış emisyon izinleri var. bu aşamada il çevreye nasıl bir bildirimle bunu vermeliyiz. nasıl bir dilekçe yazalım.
  3. Emisyon ölçümü

    arkadaşlar süt fabrikasında emisyon ölçümü yapılacak. 2 adet yakma kazanı bacası 1 adet havalandırma bacası bulunmaktadır. havalandırma bacasından herhangi bir parametre (Toz vb) ölçümü yapılırmı.
  4. emisyon ölçümü

    merhabalar; emisyon ölçümlerinin tekrarlanma periyodu var mıdır,her yıl mı yapılmalı.
  5. Emisyon Ölçümü ve İzin Hk.

    Arkadaşlar merhaba, Bu konuyla ilgili bilgi veya deneyimi olan arkadaşımız varsa cevap verirse sevinirim. İzin aşamasında bildiğiniz gibi Emisyon Ölçüm Raporu istenmekte. Ben burada İzin aşamasına başlamadan önce hazırlatmışsam bir rapor onu kullanabilir miyim ? Yoksa mutlaka izin aşamasında mı olmak zorunda ölçüm ? Bilgisi olan var mı ?