Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emülsiyon kırıcı kullanımı

Konu, 'Deniz Kirliliği ve Kontrolü' kısmında eyüpyurtseven tarafından paylaşıldı.

1. eyüpyurtseven

eyüpyurtseven CMNet Üyesi

Merhaba arkadaslar salç slop sintine karışımı arıtımı yapılan bir tesiste çalışıyorum seperatörlerle yağı susuzlaştırabiliyoruz fakat emülsiyon halde olan yağ tesiste sıkıntı yaratıyor bunun içinse emulsiyon kırıcı bir kimyasal kullanıyoruz. Kimyasal harika çalışıyor fakat tek bir sorun ortaya çıkıyor bu da koi değerinin normal arıttığımız atık sulardan neredeyse 20 kat fazla olması. Bilgisi olanların alternetif emulsiyon kırıcı yöntemleri, özellikle mekanik sistemleri, paylaşmasını rica ediyorum ya da koi değerlerini tesisi yormadan nasıl düşürebileceğimize dair bir fikir de işimi layıkıyla görür..

Şimdiden teşekkürler.

2. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

Bu tarz bir tesiste staj yapmıştım sadece polielektrolit ve alüminyum klorür kullanılıyordu. Ph içinde kireç kullanıyorlardı sonuçta gayet iyiydi.Zaten ilk başta mamul ısıtıldığı için emülsiye oluyordu, arkasından dekantör ve seperatör ile daha da iyi ayrışıyordu yağ-su fazı.

Aydın Demirel bunu beğendi.
  3. eyüpyurtseven

eyüpyurtseven CMNet Üyesi

sistem zaten hali hazırda bu sekılde calısıyor.yalnız sorun sıklıkla olusan ve suyunu neredeyse hıc salmayan emulsıyon olusum.olusum dıyorum cunku sınıflandırmak sıkıntılı susuzlastırmak daha da sıkıntılı..saatlerce seperasyonla bıle salmıyor suyunu dusunun artık..

Emülsiyon kırıcı kullanımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel atıksuların yeniden kullanımı

Merhaba arkadaşlar, bitirme tezim de '' Evsel atıksuların yeniden kullanımı'' konusunu aldım. Hem bilgi ve içerik olarak hem de araştırma olarak yardımcı olursanız çok sevinirim.
  2. Sondajlarda polimer kullanımı

Arkadaşlar merhaba, Sondaj çalışmalarında kullanılan polimerlerin çevreye etkisi nelerdir? Bu konuda fikri olan var mı???
  3. Bir baraj için kaç , kamyon - delici - kırıcı - arazöz ve yükleyici gerekir?

ARKADAŞLAR bir baraj için kaç damperli kamyon ,kırıcı, delici , yükleyici gerekir ??? yardım edebilecek arkadaşlar lütfen bilginiz varsa paylaşır mısınız ????
  4. Atığın yeniden kullanımı

Aynı vergi numarasına sahip iki tesis mevcut. Bunlardan birinde kullanılan bir kimyasalın atığını diğer firma alıp tekrardan kullanmak istiyor. Bu noktada bazı sorular oluşuyor. 1) Kullanılan kimyasalın girişi 1. tesiste görünüyor. Ancak söz konusu durumda atık çıkartmıyor gibi görünecek. Atık Yönetim Planında da bir miktar sunulamayacak. Bu kimyasalın atığının ne yapıldığı sorun yaratabilir....
  5. Köpük kırıcı

Günlük debisi yaklaşık 50m3 olan endüstiriyel atık su arıtma tesisi için köpük kırıcı ihtiyacım var. Tavsiye edebileceğiniz markalar varsa çok iyi olur. Tabi ekonomik olmasıda önemli. Şimdiden teşekkürler.