Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En çok para kazandıran meslekler 2.sıraya dikkat

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Çiğdem Aksoy tarafından paylaşıldı.

1. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

merhaba arkadaşlar bir haber buldum ve sizinle paylaşmak istedim. Fatih Portakal'ın haberi. videosu da vardır mutlaka ama bulamadım onu da eklemek isterdim. Kaynak : www.turkiyesesver.com

EN ÇOK PARA KAZANDIRAN MESLEKLER
    01.11.2011 21:26:04

Eskiden çok kazandiran en karli meslekler artik gecerliligini kaybetti. Son yillardaki teknolojik gelişmeler yepyeni iş imkanlari yaratti. Üstelik bu yeni iş alanlari çok da iyi para kazandiriyor. İşte son yillardaki teknolojik gelişmeler yepyeni iş imkanlari yaratti. Üstelik bu yeni iş alanlari çok da iyi para kazandiriyor. İşte gelecegin en karli meslekleri.

1 - Yazılım Geliştirici: Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şirketlerin yazılım programlarında uzman kişi ihtiyacı da artış gösteriyor.Teknolojideki hızlı değişiklikler, en yeni programları kullanmada usta yazılım uzmanlarını cazip kılıyor.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %32

2- Çevre Mühendisi: Doğal kaynakların en iyi biçimde kullanılması, doğal çevrenin korunması ve insan sağlığına uygun biçimde geliştirilmesi konularının gittikçe daha önemli hale gelmesi çevre mühendisliği arayışını arttırıyor.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %31

3- Fizyoterapist: Sağlık hizmetleri, gürleyen alanlardan biri olarak görülüyor. Sağlıktaki gelişime bağlı olarak fizyoterapistlere duyulan ihtiyaç günden güne artıyor.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %30

4- Finansal Danışman: Geleceğe yönelik kaygıların artması parayı yönetme ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Artık şirketlerin yanısıra bireyler de finansal danışmana ihtiyaç duyuyorlar.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %30

5- Pazarlama Uzmanı: Araştırmalar, şirketlerin karlarındaki artışın büyük bölümünün pazarlama uzmanlarının eseri olduğunu gösteriyor.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %28

6- İnşaat Mühendisi: İnşaat sektörü ekonominin yükselen değeri olarak görülüyor. Nüfustaki artış yeni yapıların inşaası için uygun zemin oluşturken, inşaat mühendislerine olan talep artıyor.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %24

7- Yönetici Danışmanı: Her patron resesyonun farkında olan, nakit akışı ve karda olası artışları öngören bir danışmana ihtiyaç duyar.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %24

8- Bilgi Teknolojileri Danışmanı: Firmaların en çok yatırım yaptığı alanların başında teknoloji geliyor. Son dönemde mobil araçlara ve uygulamalara duyulan ihtiyacın artması bilgi teknolojleri uzmanlığına olan talebi arttırıyor.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %20

9- Veri Tabanı Yöneticisi: Bilişimdeki hızlı büyüme veri tabanı yöneticiliğini cazip kılıyor. Çoğu şirketin verilerini güvenli saklama ihtiyacının günden güne artıyor olması da bir başka etken.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %20

10- Finansal Analist: Hızlı değişen ekonomik koşullar, türev enstrümanların yaygınlaşması özellikle gelişmekte olan ülkelerde finansal analistlere olan talebi arttırıyor.Mesleğin 10 yıllık gelişimi: %20

Fatih Közen bunu beğendi.
  2. c.s.gül

c.s.gül CMNet Üyesi

orada çevre mühendisi değilde çevre yatırımı yapan sermayedarlar denirse belki doğru olur.

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

"çevre mühendisliği geleceğin mesleğidir" yargısı beni kanser ediyor. kendimi 30 sene vadeli mevduat hesabı kadar anlamsız hissediyorum.

4. selimboztoprak

selimboztoprak CMNet Üyesi

geç kalınmış itibar; Keşke bu durum okullardaki puanları da etkilese

5. Ercan Koca

Ercan Koca CMNet Üyesi

Bu yazıyı asgari ücrete çevre muhendisi çalışanların gözlerine sokmak gerekir...

6. Tuğba Kanat

Tuğba Kanat CMNet Üyesi

bizede yansısa çok mutlu olucam :)

7. nzh_33

nzh_33 CMNet Üyesi

bu haber Amerika 'da yapılan bir araştırmanın sonucuymuş artık sonucun bize yansıması kaç yıl sürer bilinmez :)

8. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Bir kısmı doğru.Son zamanlarda mesleğimizi icra edebilme bakımından bir atış var.En basitinden ben yaklaşık 14 sene sonra kendi mesleğimi icra edebiliyorum. :) Ama yukarıdaki yazıda maddi yönüne katılamaycağım.Halen daha Çevre Mühendislerinin değeri tam anlaşılamadığı,zorunlu istihdam olarak görüldükleri için parasal yönden bir gelişme maalesef yok.İnşallah ümitle bekliyoruz.

9. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

750 tl alan bir mühendis için 10 yılda %31 lik gelişme (finansal olarak olursa) pek bir zenginlik sayılmaz...

10. cevay

cevay CMNet Üyesi

Şaşırtıcı gelişme...:alkis:

11. muratcglyn

muratcglyn CMNet Üyesi

çevre şirketi sahibi olarak bakarsak doğru bir analiz bence...

12. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

kulağa hoş geliyor :alkis:

13. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

14. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Bizim icra ettiğimiz meslekle burada 2. sırada bahsi geçenin aynı meslekler olduğuna inanmak ne kadar da zor.. :(

15. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

bi çoğumuz züğürt ağayız gibime geliyor bana da bu yazıyı okuyunca.:p
    99 yılında okula başladım.o dönemde tercih yaparken aynı şeyler söyleniyordu ve benim tercihimde etkili oldu.hala geleceğin mesleği deniliyor ve çok fazlada bişey değişmedi.ne yapalım sabır deyip sabreden derviş misali gelecekte en kısa zamanda gelir inşallah diye temeni edecez..:)

16. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

merhabalar;
    bir tanıdığım bana mezun olduktan sonra iş bulamadığım dönemde çevre müh. geleceğin mesleği demişti. bende ona o gelecek bir türlü gelmedi ama demiştim. ''merak etme çok yakın bir zamanda toplu ölümler başlayacak atık sudan içme suyundan millet kanser olacak temiz yiyecek,et bulamayacaklar. kıymetiniz o zaman anlaşılacak çok geç kalacağız sizi farketmekte sonra iş bulacaksınız bir çoğunuz. ha babam harıl harıl suları temizlemeye çalışacaksınız. başaramazsanız günah keçisi ilan edileceksiniz. sanki sorumlusu sizmişsiniz gibi. işte o zaman o gelecek geldi demektir'' demişti. bakıyorum da söyledikleri yavaş yavaş oluyor. bence gelecek ufukta göründü. çok geç olmadan bizi farketseler keşke. ben günah keçisi ilan edilmek istemiyorum. mezun olduğum dönemdeki iş ilanlarına kıyasla bize talep arttı. eskiden bu kadar çok ilan yoktu. sürümden kazanmasınlar buna izin vermeyin değerimizi düşürmeyelim yeter ki. değerimiz altın gibi değerli 20 sene uyudu hiç yükselmedi son yıllardaki patlamayı gördünüz tabi. kıymetinizi bilin arkadaşlar öyle elimi sallasam 50 mühendise çarpar devri kapanıyor. kendimizi yetiştirdiğimiz sürece hep bir adım önde oluruz. son sözüm öğrencilere; hazır bilgi hiçbir işinize yaramaz sadece günü kurtarır. araştırmacı istekli olun. çaba sarfedin bir adım öne geçin farkedilenlerden olun. o zaman 2. sıradaki meslek grubunda olabilirsiniz. bu size bağlı.

gülay, Dilek, Ekrem BAYRAK ve 1 kişi daha bunu beğendi.
En çok para kazandıran meslekler 2.sıraya dikkat konusuna benzer içeriklerimiz
  1. En çok kazandıran bölümler!

PayScale.com’un yaptığı bir araştırmaya dayanarak açıklanan “2009’un En Çok Kazandıran Okulları Listesi”, eğitimini yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilere ipuçları veriyor… Öğrenimine yurt dışında devam etmek isteyen öğrencilerin okul seçerken dikkat etmesi gereken pek çok unsur var. Üniversitelerin eğitim kalitesi, akademisyen olarak görev yapan isimler ve diploma geçerliliği en önemli...
  2. Metsomar'a Dikkat !

"Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınıra çok yakın bir bölgede bulunan Metsamor Nükleer Santrali Türkiye'nin yanı başındaki saatli bombaya benziyor...!" Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi (TÜRKSAM) Başkanı Sinan Oğan, Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınıra çok yakın bir bölgede bulunan Metsamor Nükleer Santrali'nin Türkiye'nin yanı başındaki ''saatli...
  3. Dikkat Forklift

Forklifte dikkat edilmesi yönünde uyarı işareti. 2141x2890 px boyutlarında yüksek çözünürlüklü.
  4. Yükselen meslekler yeşil istihdam; Çevre Mühendisliği

Mesleğimize dair istihdam alanlarının çevre yönetimi, çevre bilimleri/çevre mühendisliği, yenilenebilir enerji danışmanlığı, çevre hukuku uzmanlığı, şehir ve çevre planlama, atık su /atık yönetimi alanlarında yayımlanan ilanların neredeyse tamamı mesleğimiz başlığı ile yer almaktadır. Yenibiris.com Genel Koordinatörü Burçak Pak Yılmaz tarafından hazırlanan "Küresel ısınma, çevre...
  5. Idari para cezaları

hava emisyonu ile ilgili b) , c) ve d) bendi dışında başka bir idari ceza yok galiba. buda biraz yüzeysel değilmi. ........... yetkili makamların gerekli gördükleri değişiklikleri zamanında yapmayanlara 24 000 tl para cezası. tesis fabrika içinde havalandırmayı eksik yapmış mesela ama baca fiziki şartları sağlıyor. nasıl ceza kesilecek bu tesise