Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel arıtmamızdan çıkan suyun geri dönüşümü

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Nuri Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Endüstriyel Arıtmamızdan çıkan suyun geri dönüşümünü planlamaktayım çıkış suyna bir arıtma sistemi daha takmak istiyorum arıtmadan çıkan suda sülfat miktarını düşürmek için ne yapabilirim yardımcı olabilecek varmı ? Teşekkürler

2. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

sülfatı, baryumklorür ile düşürebilirsiniz,

tabi yine uygun olanı jar testleri ile belirlemek olabilir. ama ben end. atıksu arıtma tesisinde baryum klorür kullanıyorum

iyi çalışmalar

3. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Teşekkür ederim volkan bey sülfatı direk keserekmi baryum klorür kullanıosunuz volkan bey?

4. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

direk kesmeden dediğinizi anlayamadım, fakat prosese ilave ediyoruz,
    bunlar ambalaj şeklinde satılmakta olup denemenizi tavsiye edebilirim.
    siz sülfat parametresini düşürmye çalıştığınız atıksuda numune alırsınız sonra baryum klorür çözeltisi yapıp karıştırırsınız üst suyuna analiz yaparak sülfatta düşüp düşmedğini bakabilirsiniz
    umarım yardımcı olmuşumdur,
    teşekkürler

5. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

teşekkür ederim volkan bey yardımcı oldunuz tabiki kolay gelsin

Endüstriyel arıtmamızdan çıkan suyun geri dönüşümü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Metal işletmelerinden çıkan atık suyun ayrılması

Dokümana ekten ulaşabilirsiniz...
  2. PET ve Geri Dönüşümü

TSK Koruyucu Hekimlik Bülteni, 2007: 6 (4) Derleme/Review Article Funda Sevencan*, Songül A. Vaizoğlu Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD, Ankara * Funda Sevencan, Halk Sağlığı AD, Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi 06100, Sıhhiye, Ankara. E-posta: fundasevencan@yahoo.com ** 18/01/2006-21/01/2006 tarihlerinde düzenlenen II. Çevre Hekimliği Kongresi’nde poster olarak...
  3. Talaş geri dönüşümü

merhaba arkadaşlar aradım sitede ama bulamadım konuyu açmaya karar verdim. çalıştığım yerde sürekli mobilya sektörü arıyor ve bu talaşları napabilirim diyor. araştırdım ama nasıl bir başlangıç olur veya nerelere yönlendirebilirim yardımcı olabılır mısınız?bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. iyi çalışmalar
  4. Tetra-pak geri dönüşümü hk.

tetrapak geri dönüşümü yapan lisanslı firma önerebilir misiniz acaba?
  5. Crt geri dönüşümü

crt geri dönüşümü ile ilgili tez için yardımcı kaynak elinde olan var mı acaba?