• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel atık su arıtma projesi;

ali.sercan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇAYKUR
İyi günler,Balıkesir üni. çevre müh. bölümünde okumaktayım. 4. sınıf endüstriyel atık su arıtımı proje dersi için herhangi bir endüstri kuruluşunun,fabrikanın arıtım tesislerine giriş ve çıkış parametreleri,debileri vs gerekmektedir. Yardım edebileniniz varsa çok sevineceğim. Bu bilgileri sadece proje amaçlı kullanacağımı da belirtmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Örnek verecek olursam Kay süt fabrikasının debileri ve atık su parametreleri lazım. Endüstriyel kitaplarda özel olarak endüstri hakkında bilgi yoktur diye yardım istedim.Varsa hangi kitapları önerirsiniz.

ozaman Kay süte gideceksin yada özel end. atıksu arıtma tesisi olan bir fabrikaya gidip rica edeceksin.Orada çalışan çevre müh. ise sana seve seve yardım edecektir sanıyorum ki...

Kay sütü başka bir arkadaş yaptığı için ben yapamıyorum. Diğer endüstrilere de gidiyorum sürekli. Fakat elinizde bilgi varsa sadece ders içerikli kullanacağımı temin ederim. Paylaşırsanız memnun olurum. Cevabınız için teşekkürler.

Endüstri değilde firma diye düzeltelim onu o zaman. Tek tek gezip yardım istemekten başka bir seçeneğin yok bence. Buradan sana verilecek olan değerler ödevini ilerletmekten başka birşey yapmaz. Madem başladın iyice öğren derim gideceğin yeri.

Cevaplar için teşekkür ederim. Bugün bir yağ fabrikasına gittim orada bilgi vermek istemediler sadece yönlendirdiler. Ardından bir mezbahaya gittim ve oranın arıtım tesisi atık su parametrelerine ulaşabildim. Küçük olmasına rağmen işime yarayacağını ümit ediyorum.