Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel atık su arıtma projesi;

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında ali.sercan tarafından paylaşıldı.

1. ali.sercan

ali.sercan CMNet Üyesi

İyi günler,Balıkesir üni. çevre müh. bölümünde okumaktayım. 4. sınıf endüstriyel atık su arıtımı proje dersi için herhangi bir endüstri kuruluşunun,fabrikanın arıtım tesislerine giriş ve çıkış parametreleri,debileri vs gerekmektedir. Yardım edebileniniz varsa çok sevineceğim. Bu bilgileri sadece proje amaçlı kullanacağımı da belirtmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

İstediğiniz neredeyse tüm endüstriyel kirlilik kitaplarında var. Birini temin etmenizi öneririm.

3. ali.sercan

ali.sercan CMNet Üyesi

Örnek verecek olursam Kay süt fabrikasının debileri ve atık su parametreleri lazım. Endüstriyel kitaplarda özel olarak endüstri hakkında bilgi yoktur diye yardım istedim.Varsa hangi kitapları önerirsiniz.

4. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

ozaman Kay süte gideceksin yada özel end. atıksu arıtma tesisi olan bir fabrikaya gidip rica edeceksin.Orada çalışan çevre müh. ise sana seve seve yardım edecektir sanıyorum ki...

5. ali.sercan

ali.sercan CMNet Üyesi

Kay sütü başka bir arkadaş yaptığı için ben yapamıyorum. Diğer endüstrilere de gidiyorum sürekli. Fakat elinizde bilgi varsa sadece ders içerikli kullanacağımı temin ederim. Paylaşırsanız memnun olurum. Cevabınız için teşekkürler.

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Endüstri değilde firma diye düzeltelim onu o zaman. Tek tek gezip yardım istemekten başka bir seçeneğin yok bence. Buradan sana verilecek olan değerler ödevini ilerletmekten başka birşey yapmaz. Madem başladın iyice öğren derim gideceğin yeri.

7. ali.sercan

ali.sercan CMNet Üyesi

Cevaplar için teşekkür ederim. Bugün bir yağ fabrikasına gittim orada bilgi vermek istemediler sadece yönlendirdiler. Ardından bir mezbahaya gittim ve oranın arıtım tesisi atık su parametrelerine ulaşabildim. Küçük olmasına rağmen işime yarayacağını ümit ediyorum.

Endüstriyel atık su arıtma projesi; konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Antalya kenti evsel atık su arıtma tesisi projesi ve çevresel etkileri

ANTALYA KENTİ EVSEL ATIK SU ARITMA TESİSİ PROJESİ VE ÇEVRESEL ETKİLERİ Prof.Dr.Bülent TOPKAYA Akdeniz Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi - Çevre Mühendisliği Bölümü Giriş Antalya'nın nüfusu iki şekilde hızla artmaktadır: Kent ülkemizin en yüksek oranda göç alan illeri arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yaz aylarında iç ve dış turizm faaliyetleri sonucunda nüfusu...
  2. Dilovası Evsel ve Endüstriyel AAT Projesi - (ÇED) Teknik Olmayan Özeti

KOCAELİ BÜYÜKSEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜGÜ VE DİLOVASI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜGÜ DİLOVASI EVSEL VE ENDÜSTRİYEL ATIKSU ARITMA TESİSİ PROJESİ ÇED RAPORU-TEKNİK OLMAYAN ÖZET KOCAELİ, GEBZE, DİLOVASI BELEDİYESİ, TAVSANCIL BELEDİYESİ (KAYAPINAR MAHALLESİ VE YENİMAHALLE) İTÜ İNSAAT FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜ (Bir ENVEST Planners Konsorsiyumu üyesidir)...
  3. endüstriyel atıksu arıtma tesisi projesi

merhaba arkadaşlar bitirme tezim için endüstriyel atıksu arıtımı ile ilgili örnek bir projeye ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  4. Endüstriyel atık su arıtma tesislerinde enerji verimliliği

endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde enerji verimliliği hakkında ödevim var yardımcı olmanızı bekliyorum..
  5. Evsel atık su arıtma projesi

Evsel atık su arıtma tesis proje örneği olan var mı nette buldum ama hesaplamalar yok bu konuda bana yardım edebilecek birileri var mı acaba..teşekkür ederim