• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel atık yönetim planı hakkında

Hurşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AKYA PROJE ETÜT MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK L.T.D. Ş.T.İ.
SIFIR OLAN BİR İŞLETME İÇİN GEREKLİ FİZİKSEL ŞARTLAR VB. SAĞLANDIKTAN SONRA GFB BAŞVURUSU YAPILACAK. ANCAK İL ÇEVRE UYGUNLUK YAZISI İÇİN SAHAYA GELDİĞİMİZDE AYP NİN ONAY YAZISINI DA GÖRMEK İSTİYORUZ DEDİLER. SORUM: AYP HAZIRLARKEN 5. BÖLÜMDE BİR ÖNCEKİ YIL , BEYAN YILI VE GELECEK YIL İÇİN ATIK MİKTARLARI KISMI NASIL DOLDURULACAK? BÖYLE BİR ŞEY İLE KARŞILAŞAN VAR MI? AYRICA SON KISIMLAR İÇİN LİSANSLI FİRMALARLA YENİ YAPILACAK SÖZLEŞMELERDEN Mİ BAHSEDİLECEK?

Merhaba,
Bazı İl Müdürlükleri Uygunluk Yazısı alınması aşamasında AYP Onayı, kimyasal beyanı gibi bilgi belgeleri talep edebiliyor.
-Yeni bir işletmenin "önceki yıl" bölümlerini açıklama yazarak boş geçebilirsiniz.
-Tehlikeli ve Tehlikesiz Atıkların Kontrolü Yönetmeliği taslağı madde.9'u AYP hazırlamak için baz alabilirsiniz.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

-Özel atık türleri için sözleşme talep edilebiliyor (bitkisel atık yağ, tıbbi atık vb.) Ama diğer tehlikeli/tehlikesiz atıklarınız için anlaşacağınız ya da teklif aldığınız firmayı belirtebilirsiniz. Sonuçta bu bir plan.

Kolay gelsin.

Mecburi olarak ayp öncesinde lisanslı firmalarla sözleşmeleri yapmak zorunda kalıyorum; teşekkür ederim cevabınız için. Kolay gelsin

Benimde bir sorum olacak bir firmam bugune kadar tehlikeli atik miktarlarini hic duzenli gondermemis, tehlikesizlerde sorun yok. AYP hazirlayayim desem tehlikeli atik miktari Adina sorun olur degil mi? Duzenli gonderim yapmadigi icin planin hazirlanmasi sizce dogru olur mu?

Bilenler daha net cevaplayacaktır ancak ayp zorunlu diye biliyorum?

@sagapoo Merhaba,
Düzensiz gönderimden kastınız miktarsal anlamda mı, yoksa tarihsel olarak mı?
Miktar bazında ise çok fazla sorun teşkil etmez, ortalama bir rakam yazabilirsiniz.
Altı aylık gönderim sürelerinde aşma var ise İl Müdürlüğü'ne göre sorun teşkil edebilir.
Ama her iki durumda da Atık Yönetim Planı Onayı almanız gerekiyor. En kısa sürede hazırlayıp sunmanızı tavsiye ederim, iyi çalışmalar.

@Melis Kara ayp için hazırlanan atık miktarlarında ambalaj, plastik, metaller standart hesaplamalar var mı? yoksa ortalama rakam mı alınıyor? Bilginiz var mı?

@Hurşit Hesaplama yok, bir önceki yık bertaraf/geri kazanım miktarınızı ve sonraki iki yıl içinde oluşmasını beklediğiniz miktarları belirtiyorsunuz.

@Melis Kara maden ocağı ve tesis sıfır olduğu için maalesef bir önceki yıl yok o kısmı açıklama yaparak geçiyorum; beyan yılı ve bir sonraki yıl için beklenen miktarlar ortalama belli sadece bunların hesaplamaları belli bir standarda göre mi? yoksa sadece beklenen/muhtemel diyerek yazıp geçiyoruz benim anladığım bu açıkcası.

@Hurşit Tahmini rakamlarınızı belirtin, yeterli.Bir miktar yazmanız gerekiyor:)
Atıkların miktarları ile ilgili bir hesaplama yok, bir standart da yok.
Hele ki yeni bir tesis iseniz tahmini rakamlarınızı belirtin verin dilekçenizi.