• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel Atık Yönetim Planı Hakkında

Gökhan Kutlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGT Atık Geri Toplama San. Tic. Ltd. Şti.
Merhaba arkadaşlar, çalışmakta olduğum tesisin 2015 yılında sunulan ve 2014-2015-2016 yılları için hazırlanan EAYP bulunmakta. Forumda araştırdım fakat net bir bilgiye ulaşamadım acaba benim bu EAYP' nı ne zaman yenilemem gerekiyor şimdiden çok teşekkür ederim.

o zaman şimdi 2016-2017-2018 için hazırlamam gerekiyor. peki 2016 için az miktarda da olsa tehlikeli atığım oluştu fakat herhangi bir bertaraf tesisine göndermedim tehlikeli atık geçiçi depolama alanında muhafaza ettim.bunu TABS beyanında bildirmek zorunda mıyım yoksa boş beyan mı yapmam gerekiyor ?

Merhaba,
Ben endüstri müh.yim ve firmamda çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu yok. Çevre il müdürlüğünden denetime geleceklerine dair yazı geldi ve bu iş bana kaldı :( Çevre ile ilgili atık sınıflaması dışında bir bilgim yok. Araştırmalarıma göre atık yönetim planı oluşturmam gerekliymiş. Eski kayıtlara baktığımda en son 2011 yılında yapılmış. Planı ben oluşturacağım fakat aradaki boşluk sorun olur mu? Ayrıca tehlikeli atığın lisanlı firmaya verildiğine dair kayıt yok. Planda bunun yeni oluşacağını belirtsem sorun olur mu?
Denetim için başka neler yapmam gerekli. Not: ÇED den muaf olduğumuza dair yazı var.

@glay Bir firmadan danışmanlık hizmeti almanızda fayda var. Daha önce yapılmadıysa atık beyanı, atık yağ beyanı ve ambalaj beyanı, kimyasal kullanımı varsa bekra bildirimi vb. beyanlarınızın yapılmış olması gerekir. Aşağıdaki adreste denetimlerde istenen belgelerin listesi mevcut. Kolay gelsin.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@Gülin Ç.

Gülin hanım,

Normalde tehlikeli atığın max depolama süresi 6 aydır. O konuda bir sıkıntı olabilir mi acaba? :)

@Serkan Çiçekay
Ama arkadaş 2016 nın Haziranından sonra oluştu demedi , 2016 yılındaki atık miktarını göstermeniz gerektiği için stok girmek gerekir.

ben de konu altında tehlikeli atıklar ile ilgili birşey sormak istiyorum yeri gelmişken,
tehlikeli atıklarımı gönderdim, 2016 beyanında da bildirdim.2017 de oluşabilecek atıkları stok göstermek zorunda mıyım 2016 beyanında.
benim mantığım almıyor da stok işini biri bana anlatabilir mi?

@Gülay
hayır ama 2016 dan elinizden kalan atık varsa onu 2016 beyanı için göstermeniz gerek , yıllık beyan geçtiğimiz seneyi kapsar atığını gönder veya gönderme bildirmen gerekir.

@Gülin Ç. işte şimdi burda bir soru bunu 2017 yılında mı 2016 yılında mı oluştuğunu kim anlayabilir benden başka, yani 2016 da oluşmuştur ama ben 2017 1 ocakta çıktı desem aksi nasıl ıspatlanır.

@Gülay
Ben beyanımı 2016 beyanını yaptım. 2017 için de ocak 18 de atık gönderi mi olmuştu onları da stok olarak beyan ettim. Seneye de onların çıkışını göstereceğim.