• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel Atık Yönetim Planı Hakkında

Gökhan Kutlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGT Atık Geri Toplama San. Tic. Ltd. Şti.
Merhaba arkadaşlar, çalışmakta olduğum tesisin 2015 yılında sunulan ve 2014-2015-2016 yılları için hazırlanan EAYP bulunmakta. Forumda araştırdım fakat net bir bilgiye ulaşamadım acaba benim bu EAYP' nı ne zaman yenilemem gerekiyor şimdiden çok teşekkür ederim.

zorunlu mu bu stok bildirme onu öğrenmek istiyorum.
2017 de çıkacak atığı 2018 de görseler olmuyormu?

ya değil de eğer stok bildirmezseniz 2017 de çok atık çıkışı yapmış olursunuz Endüstriyel atık yönetim planında vermiş olduğunuz verilere yakın olsun stok derken yani bu atık aslında 2016 dan sonra 2017 beyanında onu gösterirsiniz ama stok olduğu için önden sıkıntı olmaz , ben öyle yapıyorum

@Gülay

Size şöyle bir cevap vermek isterim.
Atık gönderim tarihi örn; 18.01.2017 beyan tarihi 25.02.2017 Denetim tarihi : 28.02.2017
Denetmen sordu beyanınızı yaptınız mı evet bakmak istese ve gönderdiğiniz atıkların uatflerini kontrol etse farkındaysanız beyanınız atık gönderdikten sonra olmuş yani eksik beyan. Bence risk almayın tesis atık çıkışlarını düzgün yapıyorsa gösterin.

@surmene1967

Beyanımız atık gönderdikten sonra olabilir. Sonuçta atık beyanında bir önceki yıl (2016) oluşan atıklarımı bildiriyorum. 18.01.2017 tarihinde göndermiş olduğum atık 14.01.2017 tarihinde oluştu diyelim ki bunda nasıl bir sıkıntı olabilir, anlayamadım?

2016'nın Ocak-Aralık UATF'lerinin hepsini toplayıp Şubat 2017'de beyan yaptın diyelim. Ocak 2017'de oluşan atığın beyanı zaten sana sistem üzerinden sorulmaz ki. İlgili yıl 2016'dır. Yeşil nüshanın beyanının il müdürlüğüne yapıp yapmadığını, beyaz ve pembe nüshalarında sende olup olmadığını sorarlar. Aslında bakanlık buna da bir çare bulsa, her yılın Ocak ayının ilk 5 iş günü içerisinde ilgili atık beyanı çevre bilgi sisteminde ki uygulamalar üzerinden yapılacak desene güzel olur. Bakanlığımız her işte sağ kulağı, sol kulak üzerinden gösterdiği için; bu da hayal olarak kalır herhalde.

Arkadaşlar Merhaba;
EAYP en son 2015-2016-2017 yıllarına göre yapılmış.Yapılan plan tarihi ise Mayıs 2016.Bu tarihten sonrada gönderilen tehlikeli atıklar mevcut.
Mayıs 2017'de de tesisten çıkan atıklar olacak.2017 için planı hazırlamalıyım yoksa yıl sonunu beklemeli miyim.
Önerileriniz nelerdir ?