Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

endüstriyel atıksu arıtma tesisi projesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında arif1628 tarafından paylaşıldı.

1. arif1628

arif1628 CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar bitirme tezim için endüstriyel atıksu arıtımı ile ilgili örnek bir projeye ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Levent Hocam mı giriyor dersinize??

3. arif1628

arif1628 CMNet Üyesi

özcan hocadan alıyorum tez uygulama için lazım

endüstriyel atıksu arıtma tesisi projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Endüstriyel atık su arıtma projesi;

İyi günler,Balıkesir üni. çevre müh. bölümünde okumaktayım. 4. sınıf endüstriyel atık su arıtımı proje dersi için herhangi bir endüstri kuruluşunun,fabrikanın arıtım tesislerine giriş ve çıkış parametreleri,debileri vs gerekmektedir. Yardım edebileniniz varsa çok sevineceğim. Bu bilgileri sadece proje amaçlı kullanacağımı da belirtmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Endüstriyel atıksu arıtma tesisi hatta çamur tıkanması yardim

Arkadaşlar arıtmada Alüminyum Sülfat ve Poli Dozaj Hattında Yılların Getirdiği Çamur Tıkanması Olmuş Ufak Bir Hortum Kadar Geçecek Yer Kalmış Acaba Bu Hattı Nasıl Açabiliriz. Yada Arkadaşlar O Çamuru Herhangi Bir Kimyasal ile çözebilirmiyiz? yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Endüstriyel arıtma tesisi işletilmesindeki sorunlar

İYİ AKŞAMLAR..elinizde arıtma tesisleri işletilmesinde çıkan sorunlar ve bunlara uygulanan çözümler hakkında sunumlarınız varmı?endüstri farketmez yeterki olsun.şimdiden teşekkürler.
  5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.