Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel atiksu numunesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Rıfat Yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

Arkadaşlar yapacağım projem için ayda 1 veya 2 kere numune alabileceğim, özellikle kimya endüstrisi ve/veya ağır metal end. (veya toksisitesi yüksek diğer atıksular) atıksuları lazım. Aranızda bu endüstrilerde çalışan arkadaşlar varsa numune konusunda bana yardım olabilir misiniz?

2. Rıfat Yıldırım

Atıksu yok mu Atıksu :)

3. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

yardımcı olmak isterdim ama bizde sadece gıda ve evsel var. kolay gelsin size

Rıfat Yıldırım bunu beğendi.
  4. Rıfat Yıldırım

Serap Hanım ilginize teşekkür ederim.

5. Rıfat Yıldırım

bıkmadan usanmadan Aktif Et'meyi sürdürüyorum. Arkadaşlar yok mu yaa eli yüzü düzgün bi atıksuyunuz :))

6. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

size yardımcı olmak isterdim ama bizdeki end. arıtma tesisi istemiş olduğunuz özelliklere sahip değil

7. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Karma Osb atık suyu var. Olabilir dersen pm at

8. Rıfat Yıldırım

olabilir aslında. Artıma tesisi mevcut mu acaba?

Endüstriyel atiksu numunesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. endüstriyel atıksu arıtma tesisi projesi

merhaba arkadaşlar bitirme tezim için endüstriyel atıksu arıtımı ile ilgili örnek bir projeye ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  2. Endüstriyel atıksu kirlenme dersi

Kimyasal arıtmada kullanılan kimyasalların fiyatları ve tercih edilme nedenlerini hakkında döküman bulmam gerekiyor. Ayrıca gerçek bir tesisten yada makeleden farklı atıksularda kullanılmış kimyasalların dozları ve belirtilen dozların nasıl hazırladığına dair belge bulmam gerekiyor Ben bir kaç bilgi buldum fakat bunlar yetersiz:( biraz yardım çok iyi olacaktır:D
  3. Içme suyu arıtma tesisleri çıkış numunesi analizleri hk

Merhabalar. İçme ve kullanma suyumuzu temin ettiğimiz arıtma tesisinden akredite analiz yaptırma sıklığı ne olmalıdır? tesisin kapasitesi önemlimidir. içmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmelikte mi? insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelikte mi? birde içme suyu standardı ts 266 ya da ulaşamadım.
  4. Endüstriyel atıksu arıtma tesisi hatta çamur tıkanması yardim

Arkadaşlar arıtmada Alüminyum Sülfat ve Poli Dozaj Hattında Yılların Getirdiği Çamur Tıkanması Olmuş Ufak Bir Hortum Kadar Geçecek Yer Kalmış Acaba Bu Hattı Nasıl Açabiliriz. Yada Arkadaşlar O Çamuru Herhangi Bir Kimyasal ile çözebilirmiyiz? yardımcı olursanız çok sevinirim.
  5. Endüstriyel atiksu aritma sistemlerinin tasarim esaslari-deri endüstrisi için örnek bir tasarim

Arkadaşlar merhaba, Deri endüstrisinde atık suların arıtılması ile ilgili bir proje hazırlıyorum. Konu ile ilgili elinizde proje vs. varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.