Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel atıksular

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Gökberk Emekli tarafından paylaşıldı.

1. Gökberk Emekli

Gökberk Emekli CMNet Üyesi

arkadaşlar genel anlamda endüstriyel konular açılmış ancak bilgi paylaşımı hiç yok. umarım bu başlık altında herkes elinde ki bilgileri yollar bana acil olarak salça endüstrisi atıksularını arıtılması lazım elinde olan varsa mutlu olurum...

Endüstriyel atıksular konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kozmetik atıklar ve atıksular

kozmetik atıkların çevresel etkileri hakkında bilgi alabileceğim kaynaklar varmı acaba????
  2. Az miktardaki atıksular

Arkadaşlar merhaba. Az miktarda oluşan atıksuları (5 m3/ay civarı), atıksu arıtma tesisi yapmaksızın yasal bir şekilde nasıl gönderimini yapabiliriz? Başka bir firmanın atıksu arıtma tesisine verebilir miyiz? ya da belediyelere verilebilir mi? yada toplanıp tehlikeli atık olarak lisanslı firmalara verebilir miyiz? Verebilirsek eğer kodu ne olur? hangi firmalar alır? Aklımızda birkaç...
  3. Yüksek amonyum konsantrasyonuna sahip atıksular

Merhaba, Tekstil sektörü ve bazı diğer sektörlerde olduğu gibi üretimde kullanılan ürenin atık sudaki etkisi büyük olmakla beraber arıtımı da güç olabiliyor.Benim öğrenmek istediğim,henüz üretim aşamasındayken kullanılan üre kimyasalı yerine muadili olan başka bir kimyasal kullanılabilir mi?Atık suda amonyum nitratın yüksek çıkmasını önlemek için üretim prosesinde kullanabileceğimiz bir...
  4. Içmesuyu arıtma tesisinden kaynaklanan atıksular

Merhaba arkadaşlar,içme suyu arıtma tesisinden çıkan kirli yıkama sularının deşarj edilmesi ile ilgili yönetmeliklerde bir kısıtlama varmı? Normalkoşullarda kanalizasyona veriliyor galiba bu sular.Bizim kanalizasyonumuz evsel atıksu arıtma tesisine bağlı, eğer evsele verirsek bakterilerin ölebileceğini söylemişti firmalar. Sizce bu suyu nasıl bertaraf edebiliriz?Konu ile ilgili tecrübeli...
  5. Boyarmadde içeren atıksular için deşarj stan. belirlenmesi ve arıtım teknolojilerinin araştırılması

Arkadaşlar, 04.11.2013 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı web sayfasında yayınlanan habere göre "Boyarmadde İçeren Atıksular İçin Deşarj Renk Standardının Belirlenmesi ve Arıtım Teknolojilerinin Araştırılması" projesi tamamlanarak bir el kitabı haline getirilmiştir. Haberin devamına buradan ve dosya ekinden de el kitabına ulaşabilirsiniz. İyi Çalışmalar,