Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel atıksuların yeniden kullanılması

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Sercan Perver tarafından paylaşıldı.

 1. Sercan Perver

  Sercan Perver CMNet Üyesi

  herkese iyi günler bitirme ödevi için yardım istiyorum endüstriyel atıksuların yeniden kullanım alanları sektörel olarak araştırmam gerekli (örneğin metal endüstrisi kağıt endüstrisi gibi...), temiz üretim teknolojisi bu konularla ilgili bilgisi olanlar var mı ?
   
  Kaan Kayral bunu beğendi.
 2. Kaan Kayral

  Kaan Kayral CMNet Üyesi

  bende bu konuda bitirme yapmayı düşünüyorum fikrin varsa sevinirim :)
   
 3. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

  Aslında şuan Türkiye de olan biyogaz tesislerinden kaynaklı atık suların sıvı gübre olarak kullanılması konusunda çalışma yapabilirsiniz.Şuan birçok biyogaz tesis elindeki bu değerli atık suları vidanjör ile çektirip arıtma tesislerine vermekteler.
   
  Kaan Kayral bunu beğendi.
Endüstriyel atıksuların yeniden kullanılması konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Deri Sanayinde Kromun Geri Kazanılması ve Üretimde Yeniden Kullanılması

  Deri Sanayinde Kromun Geri Kazanılması ve Üretimde Yeniden Kullanılması Deri sanayisi suyun en fazla kullanıldığı sanayi kollarından biridir. Türkiye’deki deri sanayiinde günde ortalama 600 ton deri işlenmektedir. Bir ton ham deriyi işlemek için yaklaşık olarak 20-80 m3 suya ihtiyaç vardır. Türkiye’deki deri sanayinde ham deriyi işlemek için gerekli su miktarı 50-65 tondur. Dolayısıyla deri...
 2. Evsel atıksuların yeniden kullanımı

  Merhaba arkadaşlar, bitirme tezim de '' Evsel atıksuların yeniden kullanımı'' konusunu aldım. Hem bilgi ve içerik olarak hem de araştırma olarak yardımcı olursanız çok sevinirim.
 3. Endüstriyel atıksuların kontrolü/ örnek proje

  Süt ürünleri sektörüne yönelik yapılan bir çalışma. İçeriği:Sektöre yönelik genel bilgi, üretim prosesi, katagoriler ve alt katagoriler, deşarj standartları, proses profili, kirlilik profili, atık araştırması, yeniden kullanma ve geri dönüşüm, arıtma önerileri. boya endüstrisi. örnek projedir.
 4. Atıksuların yeraltı sularının beslenmesinde yeniden kullanılması

  Atıksuların yeraltı sularının beslenmesinde Yeniden kullanılması konusunda bilgi sahibi olan yardımcı olabilir mi acil bilgiye ihtiyacım var
 5. Endüstriyel atıksuların arıtılması çimento endüstrisi yardım

  Arkadaşlar endüstriyel atıksuların arıtımı dersi kapsamında çimento endüstrisi hakkında geniş bir bilgiye ihtiyacım var.Ekteki endüstriyel arıtım aşamaları şeklinde ödev hazırlacağım yardımcı olursanız sevinirim.