Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel kirlilik kontrolü dersi

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Sercan Perver tarafından paylaşıldı.

1. Sercan Perver

Sercan Perver CMNet Üyesi

çarşamba günü ekk dersinden sınavım var 2 tane sorum olacak bilen arkadaşlar cevaplandırabilirler mi acaba sorulara gelince
    Literatürden yararlanmanın önemi
    Yeni bir endüstri ile kurulu bir işletme açısından çevre mühendisi nasıl bir yol izlemelidir

cevaplar biraz ayrıntılı olabilir mi benim için çok önemli bu cevaplar şimdiden teşekkür ederim

A_K Özalp bunu beğendi.
  2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

İlki benden olsun,
    Uzun süreler yapılan araştırmalar doğruluğu kanıtlanabilecek seviyeye geldiği zaman makale,bilimsel dergi,kitap vb yayınlarda yayınlanır. Buralarda yayınlanan bilgilere doğrudur ve kanıtlanmıştır gözüyle bakılır. Bizlerde projelerimizde kullanacağımız bilgileri bu kaynaklardan alırız. Bu bilgilerin doğruluğu tüm dünyada kabul gördüğü için de projelerinizde ki veriler için kimse ititraz etmez ve yanlıştır diyemez..

Sercan Perver bunu beğendi.
  3. Sercan Perver

bu literatürün cevabı herhalde değil mi teşekkür ederim

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Evet Sercan Bey,tezlerde kaynak gösterilmesinin temeli budur aslında. Yazdığım bilgi doğrudur demeye getiriyoruz..

5. Sercan Perver

diğer sorumun cevabını bilen var mı acaba yarın sınav sorum acil lazım şimdiden teşekkür ederin

6. A_K Özalp

A_K Özalp CMNet Üyesi

sercan burası sayesinde sınav sorumuzu öğrenmiş oldum sağolasın :) inşallah ikinci soruya cevap veren olur, o zor işte :(

Endüstriyel kirlilik kontrolü dersi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. "Çevre Alanında Kapasite Geliştirme Projesi: Endüstriyel Kirlilik Kontrolü Semineri"

Bölgesel Çevre Merkezi (REC-Türkiye) koordinasyonunda, AB Mevzuatı, temel süreçler ve örnek uygulamaların analiz edilmesi amacıyla, yerli ve yabancı konuşmacıların yer alacağı seminer 19 Mart 2012, Pazartesi günü 10.00-16.15 saatleri arasında Ramada Plaza Hotel Ankara, Yaşam Caddesi 4. sokak No.4 Söğütözü Ankara adresinde düzenlenecektir.
  2. Endüstriyel kirlilik kontrolü

MRB ArKaDaŞLaR; ENDÜSTRİYEL KİRLİLİK KONTROLÜ ile ilgili ders notu (veya sunum fark etmez) olan var mı? 2 gün sonra sınavım var(ders çalışmayı her öğrencinin tabiyatında olan son günlere bırakma anlayışından hareketle acil yardımlarınızı bekliyorum. ) ŞİMDİDEN TEŞK EDERİM :))
  3. Endüstriyel kirlilik kontrolü

Endüstriyel Kirlilik Kontrolü ile ilgili konunuz yok açmanız dileğiyle
  4. Endüstriyel atıksu kirlenme dersi

Kimyasal arıtmada kullanılan kimyasalların fiyatları ve tercih edilme nedenlerini hakkında döküman bulmam gerekiyor. Ayrıca gerçek bir tesisten yada makeleden farklı atıksularda kullanılmış kimyasalların dozları ve belirtilen dozların nasıl hazırladığına dair belge bulmam gerekiyor Ben bir kaç bilgi buldum fakat bunlar yetersiz:( biraz yardım çok iyi olacaktır:D
  5. Kirlilik önlem payı ve endüstriyel atıksuların arıtımı

Öncelikle herkese iyi çalışmalar. Bildiğiniz gibi ülkemizde her belediye kendi kanalizasyon sistemine dökülen endüstriyel atiksularda kendi parametrelerini kullanmakta. Yalniz isin garip tarafi turkiyede ki hemen hemen her atiksu aritma tesisi projeleri aynidir. Bu değıskenliğin yasaniliyor olmasinin tek sebebi ise her sehire ait bilirkisilerin farklilik gostermesidir. Bu anlamda gerek...