Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Enerji Üretimi

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında Canan Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

Arkadaşlar, biraz uçuk bir fikir olarak gelebilir fakat sizin de fikrinizi almak istedim. Üretimden çok fazla ahşap ve talaş tozu çıkıyor. Bunalrın bertarafında zorlanıyoruz. hiçbir firmada almak istemiyor. Yakma Tesisi kurarak enerji üretimi yapmak çok mu pahalı bir işlem olur?

2. cayirli09

cayirli09 CMNet Üyesi

Cevap: Enerji Üretimi

çok uçuk bir fikir bence ama, nekadar artık çıktığına bağlı,atıklarından nekadarlık bir enerji elde edebilirsin, ilk yatırım maliyetinin geri dönüş süresi nekadar zamanda olacak , bence önce onlara bak

3. gonulcelen87

gonulcelen87 CMNet Üyesi

Cevap: Enerji Üretimi

yakmak yerine atık tahta ahşap parçaları ve talaştan sunta yapımı daha az maliyetli olabilir. bunu yapabilir ya da yapan firmalara atığınızı gönderebilirsinz. İnegölde böyle firmalar mevcut diye biliyorum.

Enerji Üretimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji

29 ocak 2010 da verilen haber. http://www.patronlardunyasi.com/haber/50-bin-kisiye-yuksek-maasla-is/77601 bununla ilgili bir gelişmeden haberdar olan var mı ?
  2. Renex2011 - Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Fuarı

Fuar adı : RENEX 2011 Konusu : Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Fuarı Tarihi : 20 - 23 Ekim 2011 Fuar alanı : İstanbul Fuar Merkezi / SALON 1 Ziyaret Saatleri : 10:30 - 19:00 Ücretsiz online davetiye için; http://www.hmsf.com/onlinedavetiye/renex2011/index.html
  3. Enerji Kaynaklarının ve Enerji Kull.Yön

Merhabalar, Enerji verimliliği ile ilgili yönetmelikte enerji kullanımı 1000 TEP üzeri olan kuruluşlar enerji yönetim birimi kurmak zorundadır der. Fakat 1000 TEP altı olanlar için nasıl bir sorumluluk getiriyor. OSB de olanlarn biraraya gelerek Enerji yönetim birimi kurabilecekleri belirtilmiş. Peki OSB de olmayan firmalar bu durmda ne yapacaklar. Bilgisi olan var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.
  4. Alg üretimi

alg üretimi üzerine tez hazırlıycam bunun üzerine çalışan varmı,ya da ankara'da alg uretımı yapan bıldıgınz tesıs varmı yardımcı olursanız sevırım teşekkürler...