• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Enerji Yöneticiliği

Kenan Atalar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
,ÇEVRE TMGD İSG
Arkadaşlar Enerjinin verimli kullanılması çevre kirliliği konuları çevre mühendisliğinin çalışma sahalarından biridir. Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığının çıkardığı kanunlar gereği belli kotaları geçen (Ton eşdeğer petrol - TEP) işletmeler Enerji Yöneticisi Bulundurmak zorunda.

Bu bağlamda Mühendislik fakültesi mezunları, teknik öğretmenler (elektrik-makine) eğitim alıp
ankara da sınavı kazanarak bu belgeye sahip olabilirler.

Ben bu sınava girdim ve kazandım.

Sadece makine ve elektrik mühendislerinin bu belgeyi alabildiği hakkında bir yanlış bilgi olduğu için
bunu özellikle belirtmek istedim.

İyi Çalışmalar

Eğitim 10 gün sürüyor makine müh odası veriyor. sınav ankarada oluyor

konular ( elektrik motorları,kompresörler,buhar kazanları, yalıtım,ekonomik analiz yön,vb..)