Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

entegre fındık fab. hakkında

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Özlem BAKİ tarafından paylaşıldı.

1. Özlem BAKİ

Özlem BAKİ CMNet Üyesi

arkadaşlar entegre fındık fabrikaları kapasitesine göre ek2 de 7.1 e göre değerlendirilyor ve gürültü iznine tabii bildiğim kadarıyla...şunu sormak istiyorum;gürültüden başka izin alınması gerekn konu var mıdır?bilgisi olan var mı?

2. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Cevap: entegre fındık fab. hakkında

İş akım şemasını da ekler ve hangi proseslerin olduğunu, atık suyunu ne yaptığını,(oluşup oluşmadığı ki kesinlikle yıkama suları gıda üretimi olduğu için oluşuyordur), Sanayi Kaynaklı hava Kirliliği Kontrolü Yönemeliğinde de kapsam dışı ise(ki bu yönetmeliği daha çözemedim) gerekmez, ama yide tesisi tam olarak üretim prosesini bilmek gerekli sadece kırma, eleme, ögütme ve mamul nedir? Çikolata mı, fındık ezmesi mi, kavrulmuş paket fındıkmı?
    Sevgi ve saygılarımla.

3. arhancan

arhancan CMNet Üyesi

kavurma üniteside varsa Kapasite raporuna göre emisyon izni almasıda gerekecektir

4. Özlem BAKİ

Özlem BAKİ CMNet Üyesi

yüksek ihtimalle emisyona da tabii olacaklar..Teşekkür ediyorum..

entegre fındık fab. hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Entegre atık yönetim planı hakkında herhangi bir çalışma yapan var mı?

Entegre atik yÖnetİm plani hakkinda herhangİ bİr ÇaliŞma yapan varmi_?
  2. Entegre Tesisler

Herkese kolay gelsİn... ArkadaŞlar ÇaliŞtiĞim Şİrketİn afyonda "kalker ocaĞi ve mekanİk plent tesİsİ, 2adet kirma eleme tesİsİ, 2 adet asfalt plent tesİsİ, 2 adet beton santralİ" mevcut bunlar İÇİn gfb almam gerekİyor. Nasil bİr yol İzlemeliyim yardimci olan arkadaŞlara Şmdİden teŞekkÜrler
  3. Entegre tesis Gfb başvurusu

Can Bey, İyi günler. firmamıza ait aynı vergi numaralı farklı sgk numaralı aynı adreste beton santrali ve parke taşı tesisismiz var. tek bir çevre görevlisi başvuru yapabilir mi? ÇBS de iki fabrikanında girişini yapıp KOÇ şifresi alınacak mı?
  4. Entegre Et ve Süt Tesisleri

Merhabalar arkadaşlar, Çalıştığım fabrikanın iş akım şeması ve proses özetini hazırlamam gerekiyor. Elinde '' Entegre Et ve Süt Tesisleri '' ile ilgili ÇED raporu veya iş akım şeması proses özeti olan varsa bana yardımcı olabilir mi?
  5. Entegre denetimler

Merhaba Arkadaşlar, Ambalaj atığı toplama ayırma ve geri kazanım tesisimis entegre denetime tabi tutulacaktır. Bu konu kapsamında firmamıza gelen denetçilerin bakacakları noktalar nelerdir? Yardımcı olur musunuz?