Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Entegre Tesisler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sinem Yener tarafından paylaşıldı.

1. Sinem Yener

Sinem Yener CMNet Üyesi

Herkese kolay gelsİn...
    ArkadaŞlar ÇaliŞtiĞim Şİrketİn afyonda "kalker ocaĞi ve mekanİk plent tesİsİ, 2adet kirma eleme tesİsİ, 2 adet asfalt plent tesİsİ, 2 adet beton santralİ" mevcut bunlar İÇİn gfb almam gerekİyor. Nasil bİr yol İzlemeliyim yardimci olan arkadaŞlara Şmdİden teŞekkÜrler

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: Entegre tesİsler

Emisyon ölçümlerine hemen başlatın yoksa GFB alındıktan sonra 6 aylık süre yetmeyebilir. Sizin orada büyük ihtimalle çöken toz ölçümleri gerekecektir. Bu ölçümler çok uzun süreceğinden ölçümlere hemen başlatın.

3. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

Cevap: Entegre tesİsler

Ek 3A yı doldurmalısın
    sonra;
    İl müdürlüğünden uygunluk yazısı almalısın
    çed kararını
    atık su arıtma tesisi varsa proje onayı
    vaziyet planı
    sicil gazetesi
    kapasite raporu
    yapı kullanma belgesi
    iş akım şeması...
    bu eklerle birlikte başvurmalısın

4. Sinem Yener

Sinem Yener CMNet Üyesi

Cevap: Entegre Tesisler

ArkadaŞlar entegre bİ tesİsde Çevre gÖrevlİİ olarak ÇaliŞan yok muuu?

5. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

ticari ünv. , vergi numaraları aynımı?

6. Sinem Yener

Sinem Yener CMNet Üyesi

ticari ünvan, vergi numarası ve adresleri aynı....

7. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

bir bütün olarak düşünerek ana faaliyet konusu cercevesinde başvurunu yapman gerekio.ama gercekleştirilen faaliyetlerden herhangi biri ç.k.a.g.i.l.yönetmeliği ek-1 kapsamına giriyosa çevre birimi kurmanız gerekir.siz bence çkagil yönetmeliği kapsam araştırması için elinizde bulunan evraklarla (proses akım seması ve özeti,kapasite raporu,ced,imza sirküsü,vaziyet planı,ticaret sicil gazetesi,daha önce alınmış izinler..) il çevre ve şehirciliğe başvuruda bulunun.

8. Sinem Yener

Sinem Yener CMNet Üyesi

ARKADAŞLAR ENTEGRE TESİSLER HAKKINDA EK-2 YE TABİİ AYNI ADRES, AYNI VERGİ NUMARASINA SAHİPSENİZ TEK ÇEVRE GÖREVLİSİ YETERLİ OLUYORMUÇ TEYİT ETTİM. BİLGİLERİNİZE...

(ÇEVRE GÖREVLİSİ VE DANIŞMANLIK FİRMALARI İÇİN HAZIRLANAN YÖNETMELİĞİN 7.b MADDESİ )

9. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Sİz daha Öncede belİrtİldİĞİ Üzere kapsam araŞtirmasi İÇİn İl Çevre ve Şehİrcİlİk mÜdÜrÜlÜĞÜne dİlekÇe İle baŞvurun.geldİklerİnde sİze ne yapmaniz gerektİĞİnİ sÖyleyeceklerdİr.sİzde kafanizda oluŞan sorulari sorma firsati bulmuŞ olursunuz..;)

10. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

bir ara yüz yüze sorduğum bir sorunun cevabını bir haftada aldım, kim bilir dilekçe ne kadar sürer :)

11. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Sorduğun kişiye, il müdürlüğüne göre değişir. 10 gün sonra da olsa cevap alabilmişsin en azından..

Verilecek kararda aynı şekilde benim kanaatimce. Ama şöyle düşünün bir şirketin 3 farklı faaliyet alanı olsun birinde emisyondan muaf, birinde de emisyon gerekli olursa başvuru tek kişi tarafından nasıl yapılacak.
    Çevre denetimi yönetmeliğine göre çevre yönetim birimi kurulması gerekiyor die biliyorum. Ama çok emin olmadığım için il çevreye sormakta fayda var die düşünüyorum. Yani ben olsam öyle yapardım :d

12. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

aslında bize teşekkür yazısı vermeleri lazım adamları sorduğumuz sorularla yetiştiriyoruz :)

13. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

BENİM ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETE BU GÜN DENETLEMEYE GELDİLER.EK2 DEN EK1 E TERFİ EDİYORDUK NERDEYSE.:) VATANDAŞ SİZ NİE EK2 DESİNİZ DİYOR YAWS :alkis:

14. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

[IPUCU]Arkadaşlar tamamı büyük yazı karakteriyle yazı yazmak internette "bağırmak" anlamına gelmektedir. Lütfen küçük yazı karakterini tercih ediniz.[/IPUCU]

Entegre Tesisler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aynı vergi numarasına sahip tesisler

Merhaba, aynı vergi numarasına sahip tesisler için e izinde sisteme giriş yapma konusunda sıkıntı çekiyorum. bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.
  2. Atık Yağlardan Solvent Üreten Tesisler

Merhaba arkadaşlar.Atık yağlardan solvent üreten tesislerden atıksu çıkıyor mu?Çıkıyorsa atıksuyun özellikleri nedir?Başka ne tür atıklar oluşuyor?İş akım şeması nasıldır?Yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Çevre izninden muaf olan tesisler

Bildiğiniz üzere 13 Nisan 2012 tarihinde Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre ; Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-2’sinde yer alan “7. Gıda Endüstrisi, Tarım ve Hayvancılık” başlığı altındaki işletmeler, mezkûr Yönetmelik Ek-1 ve Ek-2 listelerinde başka bir grupta yer almıyorsa, söz...
  4. Geçici Faaliyet Belgesi Alan Tesisler

Arkadaşlar, Geçici Faaliyet Belgesi düzenlenmiş olan tesislerin listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 2653 adet tesis http://izinlisans.cevre.gov.tr/Sorgular/YazilimNetGFBSorgula.aspx
  5. kapsamdışı tesisler

arkadaşlar merhaba; ÇKAGİLHY inin EK-1 VE EK-2 listesinde bulunmayan yani bu yönetmeliğin kapsamında değerlendirilen tesislerin danışmanlık hizmeti alma zorunluğu var. peki bu tesisleri biz gene de sisteme yüklemek ve aylık da tutanak tutma zorunluluğu var mıdır?? teşekkürler