Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

EPA Metot 8 Sülfürik Asit Deneyi

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında benkimya tarafından paylaşıldı.

1. benkimya

benkimya CMNet Üyesi

Merhaba,

Sülfürik asit deneyini yapmak istiyorum ama bu deneyle ilgili olarak yardımcı olacak yol gösterecek birisi varmı?? EPA method 8 e göre deneyi yapmamız gerekmekte ancak deneyde anlamadığım kısımlar var, yardımcı olur musunuz?

EPA Metot 8 Sülfürik Asit Deneyi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Asit Yağmurları

2.5 [FONT=Symbol]meq/litre (yaklaşık pH 5.6) den daha yüksek hidrojen yoğunluğuna sahip sulu veya donmuş atmosferik birikim olarak tanımlanan asit yağmurları, fosil yakıtların yanması, kükürt içeren metallerin eritilmesi ve diğer sanayi işlemlerinden kökenlenen önemli bir hava kirlenmesi sorunu olarak kabul edilmektedir. Özellikle endüstriyel faaliyetler esnasında bacalardan...
  2. Metot validasyonu ve ölçüm belirsizliği konularında eğitim dökümanı olan arkadaşlar

Ölçüm belirsizliği ve metot validasyonu iöçin örnek rapor ve eğitim dökümanları konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  3. EPA METOT 13 A

Sabit kaynaklardan Toplam Flor (Florur) emisyonlarının hesaplanması
  4. Atık sülfürik asitler geri kazanılabiliyor mu?

Merhaba, Bir süredir araştırıyorum ancak bir sonuç elde edemedim. Amin ile bağlanmış atık sülfürik asitleri geri kazanmak mümkün mü? Atık asiti bertaraf için kabul eden firma bulmaktada zorlanmaktayım. Bertaraf ya da depolama için alan firmalar hem yok denecek kadar az hem de çok ciddi bedeller talep ediyorlar.. Böyle bir konu ile ilgili çalışan ya da bilgisi olan var mıydı? Yardımcı...