Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

EPANET 2.0 ile İçme Suyu... (Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi)

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

1. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Eğitim Tarihi:
    02 Haziran 2012 Cumartesi
    Saat: 09.30–17.00

Eğitimci:
    Murat AKSEL / Çev. Yük. Müh.
    İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü

Eğitim Programı:
    İçme Suyu Şebekeleri Hakkında Genel Bilgiler
    (İçme suyu şebekesinin tanımı, şebeke çeşitleri, genel kavramlar)
    İçme Suyu Şebekleri Hesaplama Yöntemleri ve Örnek Hesaplama Uygulaması
    (Hesaplama yöntemlerinin tanıtılması)
    EpaNET 2.0 Programı Hakkında Temel Bilgiler
    (EpaNET hakkında genel bilgiler, Programın kurulumu, Program elemanları, Kullanıcı arayüzünün tanıtılması, modelleme için ihtiyaç duyulan veriler)
    EpaNET Programı ile İçme Suyu Şebeke Modellemesi
    (Su kalitesi ve hidrolik modellleme, boru çapı, hız, basınç, hidrolik yük, pompa, depo hacmi, günlük tüketim hesaplamaları)
    EpaNET Programı ile Gerçek Uygulama Örneği
    (Google Earth’ten EpaNET için veri toplama, Şebeke hesabında gerekli olan verileri hesaplama, su tüketim hesaplamaları, EpaNET’e veri girme ve modelleme, hesaplanan verileri inceleme)

Katılımcı Sayısı: 20 Kişi

Eğitim Ücreti:
    ÇMO Üyeleri: 150 TL (Oda üyesi aidat borcu bulunmamak)
    ÇM Lisans Öğrencisi : 120 TL
    TMMOB üyeleri / Diğer:300

Ön Kayıt Bilgileri:
    04 Mayıs – 01 Haziran 2012
    Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)

Tel: 0212 245 89 15 / 16 0530 641 68 73

EPANET 2.0 ile İçme Suyu... (Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği

[COLOR="Red"]TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Hakkında 1970’li yıllarda artan çevre sorunlarına karşı bütün Dünya’da yükselen çevreci hareketlere Ülkemiz de kayıtsız kalmamış bu alanda yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmaların yanında üniversitelerde çevre konusunda teknik eğitim de verilmeye başlanmıştır. Halen üniversitelerin...
  2. Çevre Mühendisleri Odası 'sen sus

Çevre Mühendisleri Odası, sen sus! GÜVEN EKEN 06/07/2011 Kağıda düşen cesur söz, mermiden daha güçlüdür. Mayıs ayının başıydı. Kütahya’daki gümüş madeninin siyanür havuzları bir bir patlıyordu. Olayın hemen ardından bölgeye giden Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Taşdemir’in verdiği bilgileri basın yoluyla takip etmeye başladık. Taşdemir, ‘Türkiye’nin iyi ki bir Çevre...
  3. Söyleşi - Hesaplamalı... (Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi)

Söyleşi Adı Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) Söyleşinin Verileceği Tarih 27 Nisan 2012 Cuma Saat 19:00 -21:00 Söyleşinin Verileceği Yer TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonu İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu Eğitmen Bilgileri Murat AKSEL Y. Çevre Mühendisi İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Kıyı Bilimleri ve Mühendisliği...
  4. Çevre mühendisleri odası

Merhaba Arkadaşlar, Çevre Mühendisi olarak Bursa ilinde çevre mühendisleri odasının bulunmamasından rahatsızlık duyuyorum. Bursa da ikamet edenlerle bir araya gelerek odamızı tekrar aktif hale getirebileceğimizi düşünüyorum. Ancak hangi aşamaları izlemek gerektiğini bilmiyorum. Bu konuda neler yapılabilir?
  5. Kimya mühendisleri odası istanbul şubesinden duyuru

Merhaba Arkadaşlar. Benzer bir konu göremedim o sebeple sıfırdan konuyu açmak istedim. Aşağıda bulunan iletiyi yaygınlaştırmanızı rica ederim. Saygılarımla ----------------------------------------------------- BİBER GAZI ve DİĞER KİMYASAL SALDIRI AJANLARI İLE İLGİLİ BİLGİ/KANIT RİCASI Değerli Dostlar, Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve şu anda Türkiye'nin büyük bir kısmına yayılmış...