Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eps, (poliüretan) köpükler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında bll_2081 tarafından paylaşıldı.

1. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

“Dış cephe kaplama-strafor üretimi- Genleştirilmiş Polistren Köpük (EPS)” konusunda faaliyet gösteren firma için Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmelik kapsamına göre hangi kategoride değerlendiriliyor? kapsam belirleme için dilekçe yazdım fakat son 2 ay kaldığı için yetişmeyebilir bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum.

2. Hasan Uzatıcı

Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

Ek-2 Listesi 5.10 Üretim kapasitesi 500 kg/saat ve üzerinde olan stiren katkılı veya aminli epoksi reçineli sıvı veya doymamış poliester reçinelerinin işlendiği tesisler.*

Polistiren de polimerleşmiş reçine olduğundan bu maddede değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

bll_2081 bunu beğendi.
Eps, (poliüretan) köpükler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Pu (poliüretan) köpükler

herkese merhabalar, PU (Poliüretan) köpük atıklar tehlikeli atık sınıfında olması muhtemel atıklardır(M) . Daha önce İşletmemizden çıkan poliüretan atıkları 07 02 14 kod ile tehlikeli atık geri kazanıma gönderdim. Ancak tabii bu biraz maliyetli oldu vede olacak:) Aynı atıklar birikip bir sevkiyat yaptırana kadar bu atıkları analiz ettirmeyi düşünüyorum, aramızda daha önce PU(Poliüretan)...
  2. Poliüretan ayakkabı tabanı geri kazanım tesisi

İmalat atığı olarak oluşan Poliüretan ayakkabı tabanının geri kazanımı ya da bertarafı ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Atık kodu ne olabilir? Yakmaya mı gönderilmeli yoksa geri dönüşümü yapılabiliyor mu? Ben pek bir bilgiye rastlayamadım.
  3. Poliüretan??

poliüretan atık kodunu bulamadım yardımcı olur musunuz? (poliüratan köpüğü değil)
  4. Eps ve poliüretan atik geri kazanımı

Arkadaşlar EPS , XPS ve poliüretan atıklar konusunda sıkıntısı olanlar bu konu altında toplanabilir isek elimden geldiğince hepinize faydam dokunabilir diye düşünüyorum. Teşekkürler