Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erdoğan bayraktar istifa etti..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında hepaistos tarafından paylaşıldı.

1. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

ANKARA - Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının ardından, Türkiye bu sabaha iki istifa haberiyle uyandı. İlk istifa, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'dan gelirken, dakikalar sonra bu kez İçişleri Bakanı Muammer Güler görevinden istifa ettiğini duyurdu. Öğlen saatlerinde NTV canlı yayınına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Bayraktar, operasyon dosyasında şahsını rencide edecek veya izah edemeyeceği hiçbir husus olmamasına rağmen istifa kararını açıkladı. Güler ve Çağlayan'ın oğlu, 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanmış, bakanların, soruşturmaya ilişkin operasyonların hemen ardından Başbakan Erdoğan'a sözlü olarak istifalarını sundukları belirtilmişti. Muammer Güler, istifasını yazılı açıklamayla duyurdu.

GÜLER: KİRLİ BİR TEZGAH
    17 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleşen operasyonu, "Hükümetimize, partimize, ve ülkemize karşı düzenlenen kirli bir tezgahtır" ifadeleriyle değerlendiren Güler, açıklamasında şunları kaydetti: "Oğlumun dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin daha açık şekilde ortaya çıkmasına imkan sağlamak için bakanlık görevinden affımı Sayın Başbakanımıza aynı gün şifaen arz etmiştim. Söz konusu istifa talebimi 25 Aralık 2013 günü yazılı olarak Başbakanlık makamına sunmuş bulunuyorum."

BAKANLIK KOLTUĞUNDA 11 AY
    Kaymakamlıkla başlayan kariyerinde 7 yıl İstanbul Valiliği de yapan Güler, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevinden istifa ederek 7 Mart 2011 seçimlerine AK Parti'den katıldı. Mardin Milletvekili olarak TBMM'ye giren Güler, 24 Ocak 2013'te yapılan kabine revizyonu ile İdris Naim Şahin'in yerine İçişleri Bakanlığı'na getirildi.

İLK İSTİFA ÇAĞLAYAN'DAN
    Oğlu ve bazı yakın çalışma arkadaşları, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklanan Ekonomi Bakanı Çağlayan, istifasını kısa bir yazılı açıklamayla duyurdu.

Çağlayan'ın açıklaması şöyle:
    "17 Aralık tarihi itibariyle gerçekleştirilen operasyonun, hükümetimize, partimize ve ülkemize karşı kirli bir tezgah olduğu çok açık bir şekilde ortadadır. Yakın çalışma arkadaşlarımın ve evladımın da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için Ekonomi Bakanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım."

DÜN GECEKİ TOPLANTIDA YER ALMAMIŞTI
    Başbakan Erdoğan, Pakistan dönüşü bazı bakanlarla Ankara'daki evinde bir araya gelmiş, Zafer Çağlayan; İçişleri Bakanı Muammer Güler, AB Bakanı Egemen Bağış ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın da yer aldığı toplantıya katılmamıştı. Bu arada Zafer Çağlayan'ın bugün makamına gitmediği, istifasını da evinden verdiği talimatla yazdırdığı belirtildi.

KARİYERİ 2007 SEÇİMLERİYLE BAŞLADI
    Ankara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı iken, 2007 seçimleri öncesi AK Parti'ye katılan Zafer Çağlayan, milletvekili seçildikten sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlğı koltuğuna oturdu. Siyasi kariyerine Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı olarak devam eden Çağlayan, bakanlıklardaki yeni yapılanmayla oluşturulan Ekonomi Bakanlığı'na getirilmişti.

ŞİMDİ SIRA REVİZYONDA
    İstifa kararlarıyla birlikte şimdi gözler kabine rezvizyonuna çevrildi. Görevlerinden ayrılan bakanların isimleri, revizyonda değişecek bakanlar arasında geçiyordu. Başbakan Erdoğan'ın, bu hafta içinde revizyonu tamamlaması öngörülürken, gün içinde de açıklama yapılması ihtimal dahilinde. Öte yandan, iddialarda adı geçen diğer bakanların takınacağı tutum da merak ediliyor.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25487929

umarım çevreden anlayan bir bakan gelir gelen gideni aratmaz.

2. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

amaç şehiricilk old. sürece çevreden anlayan bakan gelmeyecektir.

3. gülay

gülay CMNet Üyesi

Şehircilik, çevrenin içindedir.Şehircilikten de anlayan Çevre Bakanı gelmesi dileğiyle.

4. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Kpss'den atanamayacağız galiba onun için bu bakanlığa adaylığımı koyuyorum:). ilk icraatimde kamuya 7500 çevre mühendisi almak olacak;)

5. benimde aklımdan geçmedi değil :) çok yakında siyasetteyim arkadaşlar

6. Murat Gülen

Murat Gülen CMNet Üyesi

El değişmişken Türkiyede bulunan bütün İl Müdürlerinide değiştirseler çok güzel olur. Hemen Hemen Her il de Çevre ve Şehirclik İl Müdürü İnşaat Mühendisi. Çevre Mühendisleri il Müdürü olsun ve Çevre ve Şehircilik birbirinden ayrılsın.

Tuğba Yeşil Ağca ve Merve Özkan bunu beğendi.
  7. not alıyorum arkadaşlar isteklerinizi :) çok yakında olacak:)

hazeldogan ve İrem Bengisu Erol bunu beğendi.
  8. cilgincevreci

Yasemin hanım ilk önce ben dedim ama. Darılırım bak:)

9. gülay

gülay CMNet Üyesi

Oğlunuz var mı sizin bakayım :D Bakan olma şartlarını sağlıyor musunuz :D

10. yardımcım olursunuz ;)

11. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

12. arkadaşlar ama gitmeden iyi alım yaptı bayraktar yeni gelen bakanada baskı yapacağız söz mü

Burak Dumlu bunu beğendi.
  13. cilgincevreci

Fazla baskı yapmayın seçilirsem 7500 kişi alacağımı söyledim ya:) Ondan fazlasını alamam:)

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  14. Devranckl

Devranckl CMNet Üyesi

Artık evinde kutuları sayabilir

15. OSMAN EROĞLU

OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

Şehircilik dedi Çevreyi bitirdi,
    Mühendisi kaldırıp görevliyi getirdi,
    17 Aralık depremi onu da götürdü,
    Hakkım helal değil Bilesin Bayraktar..

O'nun yüzünden işimi kaybettim,
    Çoluk çocuk ne yapar, kafayı yedim,
    Ben sana diyeceğimi yürekten dedim,
    Hakkım helal değil bilesin Bayraktar..

16. Emine Kale

Emine Kale CMNet Üyesi

şükür sonunda gitti hakkını verecek biri gelse bari

Devranckl bunu beğendi.
  17. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

artık istifa edenler bir grup kurarlar direnbakan diye sonumuzu hayır etsın:D

18. Murat Gülen

Murat Gülen CMNet Üyesi

Bütün imar planlarına Başbakan İzin verdirmiş. Bakan Bayraktar Başbakan İstifa etsin diyorlar.

19. Eda Altınay Tekin

Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

İNŞALLAH GELEN GİDENİ ARATMAZ :ssrtcbya::koptum:

Erdoğan bayraktar istifa etti.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TFF Ret etti

Türkiye Futbol Federasyonu olağanüstü genel kurulunda yapılan oylama sonucunda, haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların, bir kereye mahsus olarak değiştirilmesi kabul edilmedi. Ankara'da gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda 58. maddenin değiştirilmesi oy çokluğuyla kabul edilmedi. Foreks Haber Merkezi
  2. Erdoğan bayraktar'ın büyük ayıbı!

Bakan Erdoğan Bayraktar'ın, kanser tedavisi gören ve kendisinden ilaçları için yardım isteyen üniversite öğrencisi genç kıza karşı takındığı üslup genç kızı göz yaşları içerisinde bıraktı. Bir süre sonra Bakanın yanına tekrar giden genç kız "Ben dilenci değilim" diyerek bakanın kendisine verdiği parayı iade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kanser tedavisi gören...
  3. Bakan bayraktar, kpss ile alınacak kadroları açıkladı

Bakan Bayraktar, dün gece yarısı KPSS ile alım yapılacak kadroları açıkladı. İŞTE AÇIKLANAN KADROLAR Jeoloji Mühendisi 4-B Sözleşmeli "3 Kişi", Jeofizik Mühendisi KPSS 2013/2 "8 kişi", 4-B Sözleşmeli "6 Kişi" "toplam 14 Jeofizik Mühendisi" Mimar KPSS "31 Kişi" 4-B Sözleşmeli "12 Kişi" "toplam 43 mimar" Şehir Plancısı...
  4. Istifa mektubu nasıl yazılır?

İşten ayrılmaya karar verdiniz ve profesyonel bir istifa mektubu yazmak istiyorsunuz ama bu işi nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Yenibiris.com, iyi bir istifa mektubu yazmanın inceliklerini derledi. Artık bulunduğunuz iş yerinde zamanınızın dolduğuna inanıyorsunuz ve ayrılmaya karar verdiniz. İstifanızı ayrılmadan en geç 15 gün önce vermelisiniz. Profesyonel bir vedanın en önemli adımı...