• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Erkek diliyle yemek tarifleri

Yasemin Aslantürk Çebi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZEL SEKTÖR
1.Domatesli Biberli Yumurta: Büyükçe bir tavaya yağ domates ve biber bir şarkı açıyoruz. Şarkı bitmek üzereyse yumurtaları eklemenin zamanı gelmiş demektir. Yumurtaları kırıp şarkıyı kapatıyoruz. Pişmiştir herhalde ocağın altını söndürelim.
2.Makarna: Bir tencere dolusu sıcak suya makarna poşetini boşaltip maç izlemeye başlıyoruz.ilk yarının ortalarına doğru kalkıp altını kapatıyoruz.Tencerenin içinden seçtiğimiz makarnayı fayansa fırlatıyoruz.Yapışırsa pişmiş demektir.Devre arasında hala içinde su kaldıysa tencerenin kapağını kapatıp lavabodaki en kirli tabağın üzerine doğru döküyoruz. Not: Fayansa fırlattığınız makarnayı bi ara oradan alın. Sayıca fazlalaştıklarında bazen hangisini fırlattığınız karışıyor.
3.Tuzlu Makarna: Yapılışı aynı makarnaya benziyor. Tek farkı bu kez makarnaları suya atmadan önce tuz koymayı akıl ediyoruz. Öyle daha güzel oluyor
4.Pilav: Pilav aslında basit bir yemek değil. Aranan kriterler var. Tuzlu yumuşak ve tane tane olması gerekiyor. Sonuncusu kolay.Pirinçleri tek tek pişirdiğinizde tane tane oluyorlar ama uzun sürüyor.Maharet hepsini bir arada pişirebilmekte.Ama çok da sorun etmeyin. Nasıl olsa içine yoğurt koyup bulamaç haline getirdiğimizde hepsi birbirine yapışıyor.Kısaca yağ koyup üzerine pirinç ekliyorsunuz. Sonra da su ve tuz koyup pişiriyorsunuz.Hem bunu süzmeye de gerek yok.
5.Patates Kızartması: En kolay işlerden biri. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kızgın yağa atiyorsunuz.Tek yapmanız gereken altını zamanında kapatmanız. Yoksa tencere alev alabiliyor.Bu yüzden sadece tv´de pembe dizi varken yapın.Bir de diğer yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabağa koymak gerekiyor. Onun dışında çok kolay.
6.Hazır Pizza Pizzamızı fırınımıza atıp pişmesini bekliyoruz daha sonra fırından çıkarıp yanık yerlerini bıçakla kazıyoruz. Dikkat edilmesi gereken tek şey kazırken üzerindeki malzemeleri mutfak tezgahına yapıştırmamak.
7.Hazır Köfte Bu da nispeten zor bir yemek. Bir miktar sıvı yağı teflon tavaya koyup köfteleri içine diziyoruz. Köfteler tavayla ayni renk olmadan altını kapatmak gerekiyor. O yüzden başında beklemek lazım.
8.Kıymalı Bamya Konserve türlüye benziyor ama içine daha önceden kavrulmuş kıyma konulmalı. Kıyma kavurmak çok zor ve zahmetli bir is. Bu yüzden makarna pişirmeyi öneriyorum.Konserve Türlü Bir miktar yağ ve salçayı tencereye koyup konservenin içindekileri döküp üzerine su koyuyoruz. Pişmesi çok uzun sürüyor.O sebeple başında beklemiyoruz. Gidip TV izliyoruz.Her seferinde yandıkları için henüz tadına bakamadım ama konservenin üzerindeki resme bakılırsa güzel bi şeye benziyor.

@Yıldız Doğan
Mantık her şey değildir kalbinizin sesini dinleyin arada. Yoksa nasıl olur da annelik yapabilirsiniz? Bu konuda siz bayanlar mantıklı düşününce mantıksız davranmanız gerektiğini anlayacaksınız.

@CMNet Okuru

önce mantıklı olmaya davet edip, sonra mantığı bir kenara bırakmamız gerektiğiniz söylerken cidden çelişki olmadığını ben de fark ettim :D:D:D

Üniversitede ev arkadaşlarımla anlaşmıştım yemeği yaparım bulaşığa karımam. Haliyle yıllar yemekte iyi duruma getirdi beni de. Hoş bilgilerim hanıma yaramıyor girmiyorum mutfağa şimdi :)