Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşdeğer Nüfus ve Tablolar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

1. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Benim kafamda ikilem oluşturan bir durumu paylaşmak istedim.

Bir arıtma tesisi düşünün. 1280 m3/gün kapasitede ve 1100 kişiye hizmet veriyor. Deşarj için izin alınacak ve tablo eşdeğer nüfusa göre oluşturuluyor biliyorsunuz.

Burada Eşdeğer Nüfus = 6400 kişi çıkıyor q=200 L olursa
    Bu da tablo 21.2 ye isabet ediyor.( 2.000 - 10.000 EN aralığı )

Sorum şu, önceki izinde de bu şekilde tablo 21.2 ye geliyor ancak önceki izin 21.1 ( EN: 84 - 2.000 ) olarak alınmış.
    Eşdeğer nüfus için hesap yapmadan direkt 1100 kişi nüfus diyecek olursak tablo 21.1 olur.

Bu durumla ilgili fikirlerinizi almak istedim.

Eşdeğer Nüfus ve Tablolar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Nüfus Hesabı 1.1

Çevre Mühendisliği ve İstatistik Bilimlerinde sık kullanılan nüfus hesap yöntemlerine göre gelecek yıllar için nüfus tahmini yapar.. İYİ ÇALIŞMALAR..
  2. 1 mg CaCO3 1 mL EDTA ya neden eşdeğer?

1 mg CaCO3'ın 1 mL EDTA ya neden eşdeğer ? çevre kimyası lab. hocamız sordu cevabını bulamadım cevabı bilen varmı acaba?
  3. Nüfus hesaplaması

mrb sayın meslektaşlarım, Evsel Atıksuların Arıtılmasında UZUN HAVALANDIRMALI AKTİF ÇAMUR SİSTEMİNİ tasarlamaya çalışıyorum. proje debisini belirlemek üzere öncelikle nüfusu İller Bankası Yöntemine göre hesapladım. Ve bulduğum minimum debiyi IZGARA tasarımında uyguladığımda; Izgara Yaklaşım Hızı > 0,45 m/sn (olması gereken standart) bulduğum VmiN değeri 0,45 ten küçük çıkıyor. Buna göre...