Template Errors: thread_view

 1. Invalid argument supplied for foreach() in /home/cmnet/domains/cevremuhendisleri.net/public_html/internal_data/templates/S.1,L.3,thread_view.php, line 3378
Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Çalıştığınız yerden paranızı alamama!

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ercan Koca tarafından paylaşıldı.

 1. Ercan Koca

  Ercan Koca CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bir konuda sizden yardım istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan yada daha önce böyle bir durumda karşılaşan arkadaşlar yardım ederlerse çok memnun olurum.
  Bir şirkete mayıs sonunda giriş yapılır. İlk başlarda maaş ödemeleriniz düzenli olur daha sonra maaş ödemeleriniz aksar ve iyice sarpa sarar. Bu sebeple aralık ortasında istifa edilir ama içeride hala alacağınız olur. Patronunuz içerdeki parayı ödeyeceğim diye diye sizi 4-5 ay oyalar ve siz istifa etmenize rağmen sigortanız hala dewam etse... İş mahkesine başvurulabilirmi? Yada nasıl başvurulabilir???
   
 2. Canan Mete

  Canan Mete CMNet Üyesi

  Mahkemeye gitmenize gerek yok, eğer hala sigortanız devam ediyorsa, haklarınızda devam ediyor.

  Bende aynı sorunla karşılaştım, Tak ettiğinde çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına gittim. Noterden ihtar çekmemi, eğer 1 hafta içinde alamazsam gelip şikayette bulunmamı söylediler.

  Notere giderek, şu şu nedenlerden dolayı işi bırakıyorum, tazminatım ve maaşımın en geç 3 gün içerisinde ödenmesini talep ediyorum dedim.

  Fakat şirketim buna rağmen birşey yapmadı. Noter ihtarım ile birlikte çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına gittim. Şikayetten 15gün sonra şirketim beni arayarak anlaşmak istediğini ve şikayetimi geri çekmemi rica etti.

  Çalışma ve Sosyal bakanlıktan müfettiş gitmesi sonucunda hem sizin alacaklarınız alınıyor, hemde şirket incelemeden geçiyor. bu tarz patronlar açıklarının olduğunu bildiklerinden, bu tarz denetimlerden geçmek istemiyorlar ve ödemek zorunda kalıyorlar.
   
 3. Ercan Koca

  Ercan Koca CMNet Üyesi

  Peki Canan Hanım sigortanın yakın bir tarihte bitmiş olması herhangi bir sıkıntı yaratırmı acaba? Ben sigorta yatırılışının son gününe kadar saygı ve iyiniyet gösterip bekledim. Hep yatırıcam dedi. Fakat bu sadece söylemde kaldı. o zaman ilk yapmam gereken adım sanırım noter gidip bir ihtar yazısı göndermek. eğer bu yazı ciddiye alınmazsa sosyal güvenliğe gitmek doğrumudur???
   
 4. Canan Mete

  Canan Mete CMNet Üyesi

  Sigortanız bitti ise öncelikle çalışma sosyal güvenliğe danışabilirsiniz. ben çalışırken kendilerine danışmıştım. gayet ilgili bir kurum. telefon ile bile ulaşabilirsiniz.