Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski işyeri mi yeni işyeri mi?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Çiğdem Aksoy tarafından paylaşıldı.

1. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

Merhaba arkadaşlar;

Aklıma takılan bir soruyu burada tartışmak istiyorum sizlerle. Sürekli karşıma çıkıyor. Bana da aynı soruyu sorup cevap isteyen arkadaşlarım oldu. Bütün arkadaşlarıma yardımcı olması açısından yorumlarınız çok önemlidir. Cevap veren herkese teşekkürler.
    Soruya gelince;
    Daha önceden çalıştığınız firma işten ayrıldıktan uzun bir süre sonra sizi tekrar arayıp sizinle çalışmak istediğini şartların eskisinden daha iyi olduğunu söylerse tepkiniz ne olur. Çıkılan bir firmaya geri dönülmesinin avantaj ve dezavantajları nelerdir? Ayrıca bu sorunun cevabını 3 maddeye göre değerlendirmenizi rica ediyorum.
    1. şuanda çalışıyorsunuz ve memnunsunuz
    2. herhangi bir işiniz yoksa.
    3.işiniz var ama memnun değilsiniz.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Öncelikle ben memnun olmadığım için ayrıldıysam geri dönmem.

1. Şuanki işten memnunsanız sizi geriye döndürebilecek bir para sunmaları ve vermeleri gerekir. Yoksa neden geri dönesiniz.
    2. Boşta kalmayı göze alarak kendiniz çıktıysanız işten geri dönmemek daha mantıklı.
    3. işten çıktıysan memnun değilsindir. Bu iştende memnun değilsen değişen birşey yok bence.

selamlar

3. MeHMeTCuKa

MeHMeTCuKa Misafir

1. 2. 3. Ayrılma nedeni çok önemli, sebep olan unsur ortadan kalktıysa ve(ya) müdür yaparlarsa dönerim.

Saygılar.

4. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

1 - ) Eğer şuanki işimden memnunsam parası fazla bile olasa dönmem.Herşey para demek değildir.
    2 - ) Eğer işsizsem geri dönerim ama geri dönerken de isteklerimin hepsini onaylatmaya çalışırım.
    3 - ) Memnun değilsem mevcut işimden ve eski işyerime bir kırgınlığım yoksa,kötü hatıralarım yoksa geri dönerim tabii ki.

Eski işyeri mi yeni işyeri mi? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. işyeri yıllık iş güvenliği performans ölçümü

Arkadaşlar, Size işyerimde yapmış olduğum ve iş güvenliği açısından şirketin hangi seviyede olduğunu gösteren bir çalışma hakkında bilgi vermek istiyorum. Biliyorsunuz herhangi bir işte performansın en iyi somut göstergesi rakamlardır. Bizim işyerimizde şöyle bir uygulama var. Kendimiz excell'de bir puanlama cetveli oluşturduk şirket içinde ve yılda 1 kez bu puanlamayı yapıp işletmenin 1 yıl...
  2. işyeri kooperatifleri için başvuru

İşyeri kooperatifinin ortak arıtma tesisi ile ilgili çevre izin başvurusunda bulunacağım.Kooperatif kurulurken belediyeden yapı ruhsatı alınmış.İşyerleri faaliyete geçecekleri zaman bu yapı ruhsatı ile müracaat ederek kendi binaları için yapı kullanma izni alıyorlar.Kooperatif adına düzenlenmiş bir yapı kullanma izni yok.Başvuruda yapı ruhsatını ekleyip konu ile ile ilgili açıklama yazmayı...
  3. Işyeri/faaliyet tehlike sınıfı taslağı

Arkadaşlar ÇMO'dan gelen duyuruya göre, İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği Taslağı" hakkındaki görüş ve önerilerimizi, ivedilikle 06 Ağustos 2012 tarihine kadar gorus@cmo.org.tr adresine iletmeniz gerekiyor. İlgili taslakta; Su, kanalizasyon ve drenaj projelerine yönelik mühendislik ve danışmanlık faaliyetleri ve Başka yerde sınıflandırılmamış diğer...