Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel Atık, plastik ambalaj ve lastik atıklarından yakıt üretimi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Serdar Meriç tarafından paylaşıldı.

1. Serdar Meriç

Serdar Meriç CMNet Üyesi

Evsel Atık, plastik ambalaj ve lastik atıklarından yakıt üretimi (mazot) konusunda Türkiye de bir izin ya da bununla ilgili üretim yapan var mı bu konuda beni bilgilendiriseniz sevinirim. Ya da böyle bir tesis kurabilmek için izin alınabilir mi?

Serdar Meriç

Evsel Atık, plastik ambalaj ve lastik atıklarından yakıt üretimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Lastik Geri Kazanılması

Arabamın lastiklerini değiştirmem gerekiyor. 4 yıllarını doldurdular ve 50 bin km yol yaptılar. Değişim için araştırma yapmaya başlayınca, lastik satan dükkanların eski lastikleri almadıklarını öğredim. “Yenilerini alınca 4 koca eski lastiği ne yapacağım?” diye sorunca “Çöpe atarsınız” dediler. Atık araba lastiklerinin geri kazanımı mümkün ve ekonomik olarak değerliler. Geri kazanılmadığı...
  2. lastik imalatı prosesindeki tehlikesiz atıklar ve atık kodları ?

Merhabalar. Lastik imalatı prosesindeki tehlikesiz atıklar nelerdir ve bunları kodları nedir ? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.
  3. atık akümülatörlerin kırılıp kurşunları alındıktan sonra çıkan plastik dış aksamlarının atık kodu

atık akümülatör geri dönüsüm tesisinde akülerin kurşunları çıkarıldıktan sonra dış plastikleri kırılıp yıkanarak depolanıyor.bu plastiklerin atık kodunu bulamadım ve ne sekilde bertaraf edilecegi veya görüdönüşümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada bu palstiklerin analizini yapan yerler varsa burda paylasırsanız sevinirim
  4. Evsel organik atıklardan kaliteli kompost üretimi

Merhaba, Bir kompost tesisinde evsel organik atıkları kullanarak oluşturulan kompost ürününün, tarımsal alanda daha verimli kullanılabilmesi için kalitesini nasıl yöntemlerle artırabiliriz? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..
  5. Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıkların geri kazanımı lisansı için gerekli teknik uygunluk raporu

Ambalaj ve Ambalaj Dışı Plastik Atıkların Geri Kazanımı lisansı için gerekli Teknik Uygunluk Raporu formatı olan ve ya bilgisi olan var mı ?