Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel Atıksu Arıtma Tesislerinde Debi-Maliyet İlişkileri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

EVSEL ATIKSU ARITMA TESiSLERiNDE DEBi-MALiYET iLiSKiLERi
    A.Koray YILDIRIMER
    ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
    FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ
    ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİMDALI
    Danısman: Doç.Dr. Fuat BUDAK
    Yıl: 2006, Sayfa: 111
    Jüri : Doç.Dr. Fuat BUDAK
    Prof.Dr.Ahmet YÜCEER
    Yrd.Doç.Dr. Seyfi N. OĞULATA

Bu çalısmada, bilgisayar programı kullanılarak, evsel atıksuların arıtılması için kullanılan alternatif atıksu arıtma proseslerinin maliyet-debi iliskileri incelenmistir. Maliyetler, evsel atıksu arıtma tesisleri alternatifleri için farklı debi
    miktarlarında incelenmis ve tesislerin; ilk yatırım maliyetleri, isletme ve bakım maliyetleri, birim atıksu maliyetleri ve arazi maliyetleri, debi-maliyet eğrileriyle ortaya konmustur. Ayrıca atıksu arıtma sistemi modifikasyonları seçiminde Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğindeki desarj standartları parametreleri göz önüne alınarak prosesler boyutlandırılmıs ve farklı prosesler içeren alternatif arıtma tesisleri birbirleriyle karsılastırılmıstır.

A.Koray YILDIRIMER tarafından hazırlanan yüksek lisans tezinin tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Merve Akgül bunu beğendi.
Evsel Atıksu Arıtma Tesislerinde Debi-Maliyet İlişkileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. atıksu arıtma tesisleri maliyet hesapları

merhabalar, atıksu arıtma tesisi maliyet bakım ve işletme maliyetleri hesaplamaları yapılırken kullanılan bir cetvel var mıdır? elinde boyle bir kaynak olan arkadaslar paylasabilirse sevinirim. tesekkurler.
  3. Atıksu arıtma tesislerinde günlük yapılan analizler

[COLOR="#000000"]SA Arkadaşlar atıksu lab. günlük analizlerinin "örneğin UAKM, AKM , KURUMADDE , ORGANİK "NE ANLAMA GELDİĞİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ VEREN DÖKÜMANLAR VARSA PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.
  4. Atiksu arıtma tesisi imalat ekipmanları maliyet hesapları

İyi Günler , Atıksu Arıtma Tesisi imalat ekipmanları için maliyet hesaplarının formüllere dökülmüş şeklinde olarak doküman konusunda yardımcı olabilecek olan var mı? Teşekkürler
  5. Atıksu arıtma tesislerinde güvenlik talimatı

Arkadaşlar Günaydın Atıksu arıtma tesislerinde çalışanların uyması gerekenler hakkında bir talimat hazırlamak istiyorum öncelikle metan gazı, hidrojen sülfür ve oluşabilecek gazların tanımını yaparaktan uymaları gereken kurallara göre elinde buna benzer döküman olan varsa paylaşırsa sevinirim. Saygılar