Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel atiksu giris degerleri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında milo.deepdelver tarafından paylaşıldı.

1. milo.deepdelver

milo.deepdelver CMNet Üyesi

Merhabalar,

Evsel atiksular icin (100 - 700 m3/gun kapasiteli kucuk yerlesim birimleri) tesis tasarimi yaparken piyasa tarafindan on gorulen ortalama giris degerleri nelerdir. Bununla alakali bilgi verirseniz sevinirim

2. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

Umarım işine yarar

PARAMETRE ORTALAMA DEĞER
    BOI5 300 mg/l
    KOI 500 mg/l
    Toplam Katılar 720 mg/l
    AKM 220 mg/l
    Toplam P 8 mg/l
    Toplam N 40 mg/l

Kaynak:prof. Dr. Ahmet Samsunlu Atıksuların Arıtılması Kitabı

Özgür Sarıbaş bunu beğendi.
  3. Ayşe Nur Yasemin

Ayşe Nur Yasemin CMNet Üyesi

benimde benzer bir problemim vardı teşekkür ederim :) ama buna ek olarak şunu sormak istiyorum;
    endustryel bir arıtma tesisinde, evsel atıksuyunu havalandırma havuzunda sisteme dahil ediyorsun. bu durumda kirlilik parametresi hesabına evsel atıksudan gelenleri projelendirmenin en başında katmak mı dogrudur yoksa havalandırma havuzuna girerken katmak mı dogru olur?

(bence havandırmaya gırerken katmak daha dogru olur ama emin olamadıgım ıcın sizlerden bılen arkadslarıma bu soruyu yonetmek istedim)

4. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

havalandırmaya girmeden katılması doğrudur bence. yoksa parametrenin bir anlamı olmaz gibi bilen arkdaşlar varsa öğrenmek iyi olurdu.

Evsel atiksu giris degerleri konusuna benzer içeriklerimiz
    sem1023
  1. Evsel atıksu ile sızıntısuyunun birlikte arıtımı

arkadaslar ewsel atıksu arıtımında sorunu olmayan bi tesise BAĞLANTI KALİTE KONTROL İZİN BELGESİ verilecek, fakat bu belgeyi vermeden sızıntı suyunun analizinin yapılmasını istiyecegiz. SKKY tablo 25 e göre hangi degerlerin ilk oncelikli olarak istememiz gerekli. yani agır metaller sistemdeki bakterilere etkisi olan agır metaller hangileridir? yardımlarınız için teşekkürler....
  2. Fecriati
  3. Evsel Atıksu Arıtma - Sorun

Arkadaşlar evsel atıksunun arıtılmasında problem yaşamaya başladım. Havalandırma havuzunda kıyıda köşede ufak köpükleşmeler dışında yüzeyi kaplayan hiçbir köpükleşme yok. Ancak aktif çamur hava verilen bölgeyi terk eder etmez yüzeyinde açık kahve - bej rengi köpükleşmeler oluyor, zaman geçtikçe bir araya gelip floklaşıyor ve yüzeyinde porlar oluşuyor ve hiçbir şekilde çökmüyorlar. Biyolojik...
  4. hakancelik
  5. Evsel nitelikli atıksu

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım firmada şöyle bir sorun var.Firma osb içinde yer alıyor.Deşarj standartlarını OSB' nin atıksuyu karşılamadığı için İSKİ artık OSB nin suları almamaktadır.Bu durumda bizde evsel nitelikli atıksuları vidanjör ile taşıcaz. Bu durumda GFB sürecinde sorun olur mu?.1.5 sene sonra osb nın arıtma tesisi kurulmuş olacak.O zamana kadar vidanjör ile evsel nitelikli...
  6. Nuri Ünal
  7. Evsel atıksu arıtma analiz

Merhaba Arkadaşlar Evsel Atıksu Arıtma Tesisi Olan 100 Kişilik Bir İşletmede Atıksu Arıtma Analizi Ne Kadar Süre İle Yapılmaktadır. Bilginiz Varmı Ben 2 ayda 1 Olarak biliyorum .
  8. Nuri Ünal
  9. Evsel atıksu arıtma tesisi bakım

Arkadaşlar Evsel Atıksu Arıtma Tesisimizin Bakımını Yaptırıcaz Bu İşlerle Uğraşan Varsa Bilgi Verebilirmi ,?