Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel atıksu ile sızıntısuyunun birlikte arıtımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında sem1023 tarafından paylaşıldı.

1. sem1023

sem1023 CMNet Üyesi

arkadaslar ewsel atıksu arıtımında sorunu olmayan bi tesise BAĞLANTI KALİTE KONTROL İZİN BELGESİ verilecek, fakat bu belgeyi vermeden sızıntı suyunun analizinin yapılmasını istiyecegiz. SKKY tablo 25 e göre hangi degerlerin ilk oncelikli olarak istememiz gerekli.
    yani agır metaller sistemdeki bakterilere etkisi olan agır metaller hangileridir?
    yardımlarınız için teşekkürler....

2. sem1023

sem1023 CMNet Üyesi

arkadaslar bilgisi olanlar yardım etsin lütfen...

Evsel atıksu ile sızıntısuyunun birlikte arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Fakültative havuzlarda evsel atık su arıtımı

FAKÜLTATİVE HAVUZLARDA EVSEL ATIK SU ARITIMI Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK Müsteşar Yardımcısı (mozturk@cevreorman.gov.tr) hazırlamıştır.
  2. Evsel atiksu giris degerleri

Merhabalar, Evsel atiksular icin (100 - 700 m3/gun kapasiteli kucuk yerlesim birimleri) tesis tasarimi yaparken piyasa tarafindan on gorulen ortalama giris degerleri nelerdir. Bununla alakali bilgi verirseniz sevinirim
  3. Evsel atıksu arıtımı ile ilgili bir soru

Arkadaşlar, bir süredir cevap arıyorum ama bulamadım bir türlü. Çalıştığım yerde evsel atıksu arıtma tesisi var, yaklaşık 500 m3/gün lük. Arıtma deşarj standartlarını sağlıyor ancak kafama takılan bir soru var. Arıtma çıkışına biz çamaşırhaneden gelen suyu ekliyoruz. Amaç standartları sağlamak değil. Girişe verince bakterilerin ölmesi, köpürme gibi sorunlarla karşılaşmak mümkün olduğu için...
  4. Evsel Atıksu Arıtma - Sorun

Arkadaşlar evsel atıksunun arıtılmasında problem yaşamaya başladım. Havalandırma havuzunda kıyıda köşede ufak köpükleşmeler dışında yüzeyi kaplayan hiçbir köpükleşme yok. Ancak aktif çamur hava verilen bölgeyi terk eder etmez yüzeyinde açık kahve - bej rengi köpükleşmeler oluyor, zaman geçtikçe bir araya gelip floklaşıyor ve yüzeyinde porlar oluşuyor ve hiçbir şekilde çökmüyorlar. Biyolojik...
  5. Evsel nitelikli atıksu

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım firmada şöyle bir sorun var.Firma osb içinde yer alıyor.Deşarj standartlarını OSB' nin atıksuyu karşılamadığı için İSKİ artık OSB nin suları almamaktadır.Bu durumda bizde evsel nitelikli atıksuları vidanjör ile taşıcaz. Bu durumda GFB sürecinde sorun olur mu?.1.5 sene sonra osb nın arıtma tesisi kurulmuş olacak.O zamana kadar vidanjör ile evsel nitelikli...