Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel atıksuda azot ve fosfor giderimi tesis boyutlandırması

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında hltcmn tarafından paylaşıldı.

1. hltcmn

hltcmn CMNet Üyesi

Merhabalar. Bitirme ödevi olarak tipik bir evsel atıksuda azot ve fosfor giderimi tesisi boyutlandırması konusunu aldım. Kademe aşamaları olarak ızgara, kum-yağ tutucu, ön çöktürme, aktif çamur(havalandırma), son çöktürme, çamur yoğunlaştırıcı koydum. Bu kademeleri boyutlandırıp çizimlerini yapacağım. Bu kademelerin örnek boyutlandırma ve çizimleriniz varsa yardımcı olabilir misiniz?

2. fatma kaplan

fatma kaplan CMNet Üyesi

hiçbir kaynak bulabildiniz mi ?

3. Demir ADAM

Demir ADAM CMNet Üyesi

Kendin yapmayı dene eksikte olsa kendin yap. Yapamadığın zaman hocana sor .

[ATTACH] [ATTACH] Her ünitede bu maddelerin giderimleri farklı oranlardadır. Örneğin akm giderimi ön çökltm havuzunda %35-40 civarındadır. Devamındaki ünitelerde bu oran artmaktadır . Tesise giriş atıksuyun işlem gördüğü bölüme göre giderim...
13 Aralık 2016
1
0
İçme Sularında Dezenfeksiyon Yan Ürünleri (DYÜ) Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü umarım işinize yarar
6 Aralık 2016
3
0
Günaydın arkadaşlar. İzin lisans sisteminde aşağıdaki resimler gibi bir sıkıntı yaşıyorum ve bir türlü başvurumu tamamlayamıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinrim.
29 Kasım 2016
6
0
@muhammed çam GFB başvurusu yapıyorsun sanırım ama izin lisans hatası vermiş bir yanlışlık olabilir o kısımda Format bu.
29 Kasım 2016
6
1
Günaydın arkadaşlar. İzin lisans sisteminde aşağıdaki resimler gibi bir sıkıntı yaşıyorum ve bir türlü başvurumu tamamlayamıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinrim.
29 Kasım 2016
6
0
29 Kasım 2016
6
0
İçme Sularında Dezenfeksiyon Yan Ürünleri (DYÜ) Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü umarım işinize yarar
6 Aralık 2016
3
0
Teşkkür ederim hocam mantıken dediğiniz gibi yaklaşıyorum ancak Normalite, Molarite hesabından işin içinden çıkamıyorum. Sembolik bir hesap gösterme şansınız var mı ? M1 x V1 = M2 x V2 gibi ? Arkadaşlar ben sorunumu çözdüm, sizinle de resimler...
23 Nisan 2014
3
1