Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel nitelikli atıksu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında hakancelik tarafından paylaşıldı.

1. hakancelik

hakancelik CMNet Üyesi

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım firmada şöyle bir sorun var.Firma osb içinde yer alıyor.Deşarj standartlarını OSB' nin atıksuyu karşılamadığı için İSKİ artık OSB nin suları almamaktadır.Bu durumda bizde evsel nitelikli atıksuları vidanjör ile taşıcaz. Bu durumda GFB sürecinde sorun olur mu?.1.5 sene sonra osb nın arıtma tesisi kurulmuş olacak.O zamana kadar vidanjör ile evsel nitelikli atıksuları vermemiz gerekiyor. Vidanjör firmasının faturası bizim için GFB sürecinde yeterli mi?1.5 sene sonra atıksuyumuzu osb ye verdıgımızde .Yenıden gfb için başvuru yapmamız gerekicek mi?

Evsel nitelikli atıksu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Nitelikli Atıksuların Arıtılması

Evsel nitelikli atıksuların arıtılmasıyla ilgili bir alıntı
  2. Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni

Arkadaslar belediyenin işlettiği evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi için deşarj iznine başvuruyorum. Bakanlığın yazılım portalından giriş yaptığımda ilgili yönetmeliklere uyulması için taahütname istiyor. Bununla daha önceden karşılaşan var mı?
  3. Evsel Atıksu Arıtma - Sorun

Arkadaşlar evsel atıksunun arıtılmasında problem yaşamaya başladım. Havalandırma havuzunda kıyıda köşede ufak köpükleşmeler dışında yüzeyi kaplayan hiçbir köpükleşme yok. Ancak aktif çamur hava verilen bölgeyi terk eder etmez yüzeyinde açık kahve - bej rengi köpükleşmeler oluyor, zaman geçtikçe bir araya gelip floklaşıyor ve yüzeyinde porlar oluşuyor ve hiçbir şekilde çökmüyorlar. Biyolojik...
  4. Evsel nitelikli arıtma tesisi kurulum hk.

Merhabalar; Evsel Nitelikli bir arıtma tesisi inşaasında hangi belgeleri almak gerekir.İki Havuzlu biyolojik arıtım yapan bir arıtma tesisi olacak . Not: Proje onayı dosyaları harici! Şimdiden Teşekkürler
  5. Tehlikeli nitelikli evsel arıtma çamuru

Merhaba arkadaşlar, Bir tesisime ait evsel atıksu arıtma tesisinden alınan arıtma çamuru analizi tehlikeli olarak sonuç verdi. Lisanslı firmalar evsel arıtma çamurlarının belediyelere verilmesi sebebiyle bu çamurları kabul etmiyorlar. Belediye ise tehlikeli nitelikte olması sebebiyle kabul etmiyor. Bu durumda bildiğim sadece çimento fabrikaları var alabilecek ancak onlar da çok maliyetli...