Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel ve endüstriyel atık nakliyesi

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında gülay tarafından paylaşıldı.

1. gülay

gülay CMNet Üyesi

Fabrikalarda oluşan evsel nitelikli ve endüstriyel atıkların bertaraf tesisine nakliyesini yapan firmalar, nakliye hizmeti verirken;
    Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi vs. kurumların ilgili birimlerden izin alması gerekir mi?
    Bu şartlarda nakliye hizmeti veren firmaların araçlarının sahip olması gereken izin belgeleri, özellikleri nelerdir?
    Tesis olmadan, araç fabrika-döküm sahası arasında ring yapılabilir mi? Yoksa aracın aktarma merkezi, ara depo vs. şekilde adlandırılan tesislerden birine bağımlı mı çalışması gerekir?
    Bahsettiğim bu tip bir nakliye firmasında çalışan meslektaşlarımdan maliyet konusunda yardım alabileceğim biri varsa, minnettar kalırım.
    Teşekkür eder, herkese iyi çalışmalar dilerim.

2. orhan göksu

orhan göksu CMNet Üyesi

merhaba Gülay hanım.

tornadan çıkan metal çapaklarını çöp kovalarında muhafaza ediyorum. Bu kovaların metal için özel bir renk olması gereklimi.

Evsel ve endüstriyel atık nakliyesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Endüstriyel atık yönetimi

Arkadaşlar tezimle alakalı bir endüstriye ait atık yönetimi hakkında (özellikle katı atık) elinde makale,tez, döküman olan varsa yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...
  2. Dilovası Evsel ve Endüstriyel AAT Projesi - (ÇED) Teknik Olmayan Özeti

KOCAELİ BÜYÜKSEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜGÜ VE DİLOVASI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜGÜ DİLOVASI EVSEL VE ENDÜSTRİYEL ATIKSU ARITMA TESİSİ PROJESİ ÇED RAPORU-TEKNİK OLMAYAN ÖZET KOCAELİ, GEBZE, DİLOVASI BELEDİYESİ, TAVSANCIL BELEDİYESİ (KAYAPINAR MAHALLESİ VE YENİMAHALLE) İTÜ İNSAAT FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİGİ BÖLÜMÜ (Bir ENVEST Planners Konsorsiyumu üyesidir)...
  3. Evsel atık su arıtma projesi

Evsel atık su arıtma tesis proje örneği olan var mı nette buldum ama hesaplamalar yok bu konuda bana yardım edebilecek birileri var mı acaba..teşekkür ederim
  4. Evsel atık su

arkadaşlar bunu yeni gördüm paylaşmak istedim.
  5. Tesislerdeki evsel atık su

Fabrikalardaki evsel atık suların foseptik çukurundan çekilmesi için belediyeye başvuracağım,bu hangi yönetmelik kapsamında oluyor acaba ?