Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Excel danışmanlık

Konu, 'Diğer Mesleki Programlar' kısmında Noyan Temuçin tarafından paylaşıldı.

1. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

Dosya güncellenmektedir o yüzden kaldırılmıştır güncel hali ekleecektir.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Alternatifler her zaman iyidir ..

3. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Emeğine sağlık özgün bi çalışma ve paylaşım için doğru yer!
    Sevgi ve Saygılarımla.

4. Ceyda Kazancioglu

Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

Emeğinize sağlık.
    bende böyle bi dosya üzerinde çalışıyorum. özellikle sizin denetim başlığında. denetim başlığına öncelikli yönetmelikler ve bu yönetmeliklerle ilgili sorular, cevaplar ve açıklama başlığı açtım. örneğin yönetmelik tehlikeli atıkların kontrolü ilk soru tehlikli atıkları için depolama yeri var mı? veya lisanslı bir firma ile anlaşmalı mı? cevap kısmına evet yazdıysanız açıklama kısmına lisans belgesi şu dosya içerisinde eğer cevap hayır ise açıklama hemen başvur şeklinde... yani bunun gibi... ama bir çok yönetmelik olduğundan sadece sektör ile alakalı olan yönetmelikleri baz almak yeterli olacaktır.
    Tekrar teşekkkür ederim

Gülçin Doğan bunu beğendi.
  5. Noyan Temuçin

Ceyda hanım tabii ki yapılabilir hatta çok fala şeyde eklenebilir ama her ekleme yaptığınızda kodlarla sürekli oynamak zorunda kalıyorsunuz siz yaptığınız dosyayı gönderin ben nasıl yardım edebilirim diye bakabilirim. Şu sıralar çok fazla zamanım yok bazı durumlardan dolayı. Bu arada hızlı yazı yazdığım için cümlelerim bozuk çıkıyor o yüzden herkesten özür dilerim bu dosyaya ek olarak atık bölümüde konulabilir ekstradan veri sayfası vardı oraya güncel mevzuatı çekmeyi düşünüyordum yani bir tuşa dokunacaksınız mevzuatın en güncel hali dosya olarak önünüze gelecek ve daha bir sürü yapılacak iş var ama bunlar çok fazla zaman alan şeyler. Alternatif olarak yaparken çok zorlanırsanız internetten google doctan kendinize form oluşturun buda bir alternatiftir işinizi görecekse ayrıca formu excel üzerine yazıyor yani bence iyi bir alternatif yapacağınız işlemleri daha kısa sürede yaparsınız bence

6. Ceyda Kazancioglu

Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

Bede zaten bununla ilgileniyorum 2-3 haftadır. yönetmelik güncellemesi ve gerekli sorular nedir şeklinde 2-3 haftadır uğraşmaktayım. bitirince sizlerle paylaşırım.(işlerimin yoğunluğundan vakit buldukça uğraşabiliyorum tabi :( ) danışmanlık konusunda yönetmelik yani mevzuat kısmı çok gerekli bir şey.
    Kolay gelsin :)

7. Noyan Temuçin

Kodlamayı yeniden yaptım eski kodlamadana kaynaklanan hataları düezeşlttim ayrıca dosyanın excelde yapılmış bir program gibi gözükmesi için exceli sakladım. Daha önce dediğim gibi bu bir örnektir. Artık excel tablolarıyla işimiz kalmadı onun yerine listeler kısmına çift tıklamanızla giriş yaptığınız tüm verielr önünüze gelir. Denetim resmi ekleme kısımları eklenmiştir resimlerinizin uzantısı jpeg yada gif olmak zorunda yoksa hata verir eğer eklememişseniz size uyarır denetim fotosu yok diye buna istinaden firma bilgileri giriş kısmının eski logo ekle kısmıda değiştirildi zaten kodları baştan yazdığım için onuda artık hücreye eklettiriyorum. Ceydak arkadaşımızın dediği gibi denetim soruları eklenmiştir.Denetim sorularını çalışma kitabı içindeki sorular excel sayfasına yazın yada başka yerden oraya kopyalayın.Daha sonra denetim notları giriş bölümüne gelip bütün bilgileri girin ayrıca denetim soruları tablarına sorularınız seçin cevab kısmına cevapları yazın ve not girişi tabına gelip notu kaydet dediğiniz zaman denetim soru ve cevaplarınızda kaydolur kısaca denetim sorularıda denetin notlarının bir parçasıdır. Firma raporu kısmı eklenmiştir.İlk girilen Firma bilgileri kısmının istenilen şekilde çıktısını verir.

İçindekiler
    firma bilgi girişi
    çevresel bilgi girişi
    denetim notları
    firmaraporu
    Yapılması Planlananlar
    Gfb girişi
    Atık girişi
    Dİğer raporlamalar

******Lütfen kullanmadan önce yardım kısmını okuyun*********

Ekli Dosyalar:

8. Fatih Özcan

Oldukça ilerlemiş ilk örneğe göre. Sitemizin ismini kullandığınız içinde ayrıca teşekkür ederim :)

9. Noyan Temuçin

Sağolun Fatih bey kodlamayı yeni baştan yazdığım için daha iyi bir dosya oldu

10. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Gerçekten güzel bir çalışma umarım çabuk tamamlanır.

11. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Çalışmanın çabuk bitmesi dileğiyle :)

12. Noyan Temuçin

Denetim raporu kısmı eklenmiş hali

Ekli Dosyalar:

13. Fatih Özcan

VisualBasic falan biliyor musun :) Üşenmesem bilgilerimi tazeleyip gireceğim kodlamaya :D

14. Noyan Temuçin

Evet biliyordum diyebilirim ama paslandım uzun süredir her hangi bir şekile kullanmıyordum ayrıca buradaki kodlamada visual basic ve makro

15. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Daha hala tamamlanmadımı :)

16. Faruk Far

Faruk Far CMNet Üyesi

Arkadaslar
    denetim sorulari ve yapilacaklarla ilgili listeye ihtiyacim vardi.Burayi gorunce baktim ama
    Dosyayi aciyorum ama "denetim soruları" olarak dosya icinde bilgi goremedim.
    Acaba nasil kullanilacak bu dosya, yani sorular dosyada mi, yoksa biz soru mu girecegiz?
    Tesekkur ederim

17. Fatih Özcan

Siz veri gireceksiniz. Danışmanlık firmalarına yada birden fazla tesise bakanlar için hazırlanmış bir dosya bu. Hangi firmadan ne başvuruları yaptınız neler eksik bunları takip etmek için..

18. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

hocam bu dosyayı acıyorum ama hep uyarı veriyor. bir sorun mu var acaba dosyada.

19. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

makro çalıştırılamıyor diyor.

20. yadigar can

yadigar can CMNet Üyesi

Bizde de aynı hatayı veriyor acaba bu sorunu nasıl düzeltebilir ve kullanmaya başlayabiliriz? Yardımcı olabilirseniz seviniriz.

Excel danışmanlık konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Excel Dosyaları

Arkadaşlar elimizdeki Excel dosyalarını yada Makrolarını burda paylaşabiliriz..
  2. Excel 2007 uygulama dosyaları

Arkadaşlar aşağıdaki linkte Excel 2007 kullanmaya başlayan yada yeni öğrenenler için son derece faydalı excel sample dosyaları var.. [SIZE="2"][COLOR="Red"]İNDİR İYİ ÇALIMALAR
  3. Excel'de preatik bilgiler ve ip uçları

1-OTOMATİK KAYDETME: SORU:Excel'de çalışırken belgelerimizin belirli aralıklarla otomatik olarak kaydedilmesini sağlayabilir miyiz? CEVAP:Araçlar*İçine Ekle (Tools*Add-Ins) komutunu çalıştırın. Ekrana gelen diyalog kutusunda Otomatik Kaydet (AutoSave) seçeneğini işaretleyip Tamam düğmesine basın. Artık Araçlar (Tools) menüsünü açtığınızda Otomatik Kayıt (AutoSave) seçeneğinin eklendiğini...
  4. Excel

arkadaşlar, örneğin excelin 1. sayfasında nasıl bir kod yazmalıyım ki istediğim sayfaya gidebileyim.örn; 1.sayfada herhangi bir hücreye " İÇERİK" yazdım. tıkladığım zaman diğer sayfaya geçiş yapmak istiyorum. daha anlaşılır olması için tek sayfalık dosya paylaşıyorum.(bir internet sitesindeki yönlendirme gibi düşünebilirsiniz). yorumlarınız bekliyorum şimdiden teşk ederim
  5. Arıtma tesisi tasarımı excel programı olan var mı ?

Arıtma tesisi tasarımında kullanılan excel de yapılmış örnek program veya hesapları kolaylaştıracak ücretsiz yada demo program lazım. Tesis atıksu arıtma tessisi olacak