Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Excel kullanarak e izin sayfasına kullanıcı adı ve şifresini otomatik girmek

Konu, 'Diğer Mesleki Programlar' kısmında Noyan Temuçin tarafından paylaşıldı.

1. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

öncelikle excelde araçlar makkro viisual basic düzenleyicisini açıyoruz
    daha sonra insert menüsünden userforma tıklıyoruz ve userformumuz geliyor
    bundan sonra ? işaretinin olduğu yerde toolbox dan bir tane commandbutton oluşturuyoruz.
    oluşan command buttona userformdayken çift tıklıyoruz ve kod kısmı geliyor .
    şimdi kodlarımızı yazıyoruz
    Private Sub CommandButton1_Click()

Set evn = CreateObject("internetexplorer.application")
    With evn
    .navigate "http://izinlisans.cevreorman.gov.tr/Yetki/KullaniciGiris.aspx"
    Do While .busy: DoEvents: Loop
    Do While .readystate <> 4: DoEvents: Loop
    With .document.all
    .ctl00_CPH_txtKullaniciAdi.Value = "kullanıcı adınız"
    .ctl00_CPH_txtSifre.Value = "şifreniz"
    .ctl00_CPH_btnTamam.Click
    End With
    Do While .busy: DoEvents: Loop
    Do While .readystate <> 4: DoEvents: Loop
    .Visible = True
    .navigate "http://izinlisans.cevreorman.gov.tr/default.aspx"
    End With
    Set evn = Nothing
    End Sub
    işte bu kadar kodları nerden bulduğumu hatırlayamadım ama
    çevre izin sayfasına göre düzenledim denenmiştir çalışıyor

2. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

Cevap: excel kullanarak e izin sayfasına kullanıcı adı ve şifresini otomatik girmek

kullanıcı adı ve şifre kısımlarını ve web sayfa ayarlarını ben yaptım kısaca e izin sayfasını açtım ve oradaki formdaki elemanların idleri ni aldım ve forma ekledim

Excel kullanarak e izin sayfasına kullanıcı adı ve şifresini otomatik girmek konusuna benzer içeriklerimiz
  1. AutoLISP Uygulamalarını Otomatik Yüklemek

AutoLISP dosyalarının, AutoCAD (TM) ve çizimlerinizin her açılışında otomatik olarak yüklenmesi kullanıcılar için biraz zahmetlidir. Bu amaçla yazının konusunu AutoLISP dosyalarının otomatik olarak yüklenmesi olarak seçtim. Başlamadan önce bazı terimleri açıklamamız gerekecek: Çok dokümanlı uygulama ( multi document interface ): Microsoft Word (TM) ve EXCEL (TM) gibi bazı ofis...
  2. Patronunuzun Gözüne Girmek İçin 10 Öneri

İdari pozisyonlarda çalışan kişilerin görevi nedir? Bazıları bu soruya patronlarının işlerini daha iyi yapması ve daha başarılı görünmesi için ellerinden geleni yapmaktır cevabını verir. Bu cevabı aklımızda tutarak bu ilişkinin iki tarafında da bulunmuş profesyonellere bir idarecinin patronunu nasıl daha ileriye götürebileceğini sorduk. Ve işte cevap olarak aldığımız 10 önemli...
  3. E-izin sisteminde kullanıcı adı ve şifre problemi

merhaba arkadaşlar...e izin sistemine girişte kullanıcı adı ve şifre konusunda problem yaşıyoruz..ya şifre yanlış diyor ya da böyle bir kullanıcı adı yok diyor sistem...şifremi ve kullanıcı adını ınuttum kısmına geldiğimde ise mail adresinin yanlış olduğunu söylüyor..bu durumda ne yapabilirm?
  4. Kuyu izin belgesi izin lisans

Sevgili arkadaşlar atık su deşarjında kuyu izin belgesi için DSİ mi yetkilidir, Su kirliliği kont. yön. 26. maddesine göre ''e) Gerçek veya tüzel kişiler, faaliyet türlerine göre, alıcı ortama verdikleri atıksular için bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Tablo 5’ten Tablo 21’e kadar konulan deşarj standartlarını sağlamakla yükümlüdürler'' diyor, bu durum sisteme eklenmeli midir? hepinizin görüşünü...
  5. Akaryakıt depolama tesislerinde otomatik numune alma sistemi

Merhaba arkadaşlar sanayi kaynaklı hava kirliliği yönetmeliği Y) YIRMIIKINCI GRUP TESISLER: 1) Ham Petrol, Petrol ve Akaryakıt Dolum ve Depolama Tesisleri: 1.1. 01/01/2014 tarihinden itibaren 68 0F (20 ºC)’da 0,044 psia (3 mbar)’dan daha fazla buhar basınçlı ürünlerin depolanmasında buhar geri kazanım ekimpanına bağlı sabit tavanlı tank veya içten/dıştan yüzerli tavanlı tanklar...