• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Excel

mehmet_3501

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
iş arıyor aşamasında
arkadaşlar, örneğin excelin 1. sayfasında nasıl bir kod yazmalıyım ki istediğim sayfaya gidebileyim.örn; 1.sayfada herhangi bir hücreye " İÇERİK" yazdım. tıkladığım zaman diğer sayfaya geçiş yapmak istiyorum. daha anlaşılır olması için tek sayfalık dosya paylaşıyorum.(bir internet sitesindeki yönlendirme gibi düşünebilirsiniz). yorumlarınız bekliyorum şimdiden teşk ederim

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası.xlsx
    9.9 KB · Görüntüleme: 32
Bu şekilde mi istediğin?
Yalnız kodlarda sıkıntı çıkmaması açısından sayfa isimlerini bosluk yerine "_" işareti ile, türkçe karakterler yerine ingilizce kullanmanı tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası.xlsx
    10 KB · Görüntüleme: 34
Sayfa içersinde örnek : excel içerisinde herhangi bir satıra gelin 1 yazın enter, sağ tıkla en altta köprüleme var çıkan excel sayfasında; sayfa 1 , sayfa 2 yazar yada sizin belirlediğiniz bir sayfa ismi onu seçin enter işlem tamam....

ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN TEŞK EDERİM. AYRICA BENİM EXCEL İLE İLGİLİ VE ATIK SU ARITMA TESİNİNİN BOYUTLANDIRMASI VAR. 8 TANE ÜNİTE BOYUTLANDIRMASI İLE İLGİLİ BİR ÖRNEK VAR. BENİM İÇİN 5. ÜNİTE GEREKSİZ VE BEN BU ÜNİTEYİ ÇIKARMAM NASIL OLUR? DİĞER ÜNİTELERİ ETKİLEMEMESİ İÇİN BİR ÖNERİNİZ VAR MI?

@mehmet_3501

Çok yüzeysel anlatıyorsunuz haliyle çözüm sunmakta zorlanıyoruz :confused: Üniteler arası nasıl bir bağlantı var ki siz onları çıkartmak istemektesiniz ? Excel içindeki bağlantıları görmeden çıkarttığınızda ne olur/ne olmaz bilemeyiz ki ?

@TaLHa
sayın meslektaşım biz burada çevre mühendisleri olarak bulunmaktayız. sorulan sorular kısa ve öz olması gerektiğinden yola çıkarak şöyle bir değerlendirme yapayım.
boyutlandırma değince akla excelden ünitelerin boyutlandırması gelir. 4. sınıfta okumakta olan arkadaşlar iyi bilmektedir. yani siz meslektaşım bu sorudan ne anlamadınız anlayamadım? buna ek olarak diğer excel ile ilgili ilk soruma cevap vermenizden buda bu konuya hakim olduğunuzu göstermektedir.
DETAY: aktif çamur ile ilgili 8 tane ünite var ve excel deki 8 tane sayfaya göre boyutlandırıyorsun örn; ilk ünite ızgara son ünite çökeltim. elimdeki örnekte başka bir tesisin boyutlandırma yani tasarımı var ben bunu biraz modife edip kendi ödevime uygulayacağım. bunun için 5. ünitedeki gereksiz olan öncökeltim ile ilgili sayfayı elemek istiyorum. bunu silmem durumunda diğer proje verileri etkilenirmi etkilenmemesi için nasıl bir çözüm yolu bulmalıyım.

Kaldırmak istediğiniz sayfada bir önceki sayfa yahut bir sonraki sayfadaki işlemler ile ilgili bağlantılar varsa hesaplamalarda hatalar ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla excel dosyasını buraya koyarsanız inceleyip size tavsiyede bulunabilirim. Anlatmak istediğim buydu.

evet işlemler ile ilgili bağlantılar var sorun da bu maalesef.
şu an bitirme ödevim olduğu için paylaşım yapamıyorum.