• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Fabrika atıkları

slmcnmnbr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Rc Mühendislik
Öncelikle merhabalar;

Fabrikamızdaki atıkları uzaklaştırmak için neler yapmam lazım yardımcı olur musunuz? Daha önce böyle bir işlem yapmadım bilale anlatır gibi anlatabilirseniz müteşşekkir olurum.İyi çalışmalar dilerim.

-Taşlama taşları
-Yağlı eldivenler ve yine yağlı bezler
-Plazma çamuru
-Forklift yağları
-Hidrolik yağ

gibi atıklarımız mevcut Serhat Bey.

Atıkları uygun koşullarada ayrı muhafaza edip biriktirdikten sonra lisanslı firmalarla iletişime geçerseniz atıklarınızı gelip alırlar. Fabrikanız nerde bilmiyorum ama
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden ilinizde bulunan ve bahsettiğiniz atıkları alan lisanslı firmaları bulabilirsiniz.

peki bu işlemleri sağladıktan sonra evrakları sadece saklamam kafi midir yoksa evrakların sisteme aktarma prosesi var mıdır?

sayın slmcnmbr sizin bahsetmiş oldugunuz atıkların çogu kontemine (tehlikeli) atık sınıfına girmekte ayrıca bunu taşıyan firmalarında taşıma lisansı ve adr egitimli şöför olması gerekiyor. iyi çalışmalar.

Şimdi Zafer Bey anladığım kadarıyla olay şöyle

-Lisanlı bir firma buluyoruz(adr eğitimli şöför var mı yok mu soruyoruz)
-Tehlikeli atıklarımızı veriyoruz
-Lisanslı firmadan aldığımız evrağı saklıyoruz.

doğru mudur efendim?

Rica ederiz her zaman bekleriz foruma :)

Bu arada TABS(tehlikeli atık bildirim sistemi) ' e her yıl bildirim yapılıyor ama bu yıl için sistem kapandı biliyorum

@slmcnmnbr

Arkadaşım MErhaba

Yağlı eldiven ve yağlı bezler kontamine atık olarak 15 02 02 kodu ile alım yapan lisanslı herhangi bir firmaya verebilirsin ücret ödeyecesiniz.

plazma çamuru : ne tür bir atık bilmiyorum tehlikelimi değilmi ?

Forklift Yağları ve Motor yağları ile ilgili kategori belirlememişseniz analiz yaptırıp kategori belirlemeniz ve buna göre lisanslı geri dönüşüm firmalarına yada berataraf firmalarına verebilirsiniz hidrolik yağınızdan iyi bir ücret bile alabilirsiniz.

@Nuri Ünal Komprasörden çıkan yağı (sanırım bor yağı) bir tane firma gelerek bir miktar numune aldı.Analiz sonuçlarını yolladığında sizi tekrardan rahatsız ederim ayrıyetten teşekkür ederim.