Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fabrika içi atık alanı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Gizem Özenç tarafından paylaşıldı.

 1. Gizem Özenç

  Gizem Özenç CMNet Üyesi

  merhaba;
  fabrika içi atık alanı oluşturuyoruz bunun için görsel birkaç örneğe ihtiyacım var elinde olanlar paylaşabilirse sevinirim herkese iyi çalışmalar.
   
 2. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  Cevap: fabrika içi atık alanı

  Geçici Atık Depolama Alanı için,

  14.03.2005 tarihli ve 25755 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği” Atık üreticisinin yükümlülükleri başlığı altında Madde 9. m) bendinde “m) Atıkların fabrika sınırları içinde tesis ve binalardan uzakta beton saha üzerine yerleştirilmiş sağlam, sızdırmaz, emniyetli ve uluslararası kabul görmüş standartlara uygun konteynırlar içerisinde geçici olarak muhafaza etmekle, konteynırların üzerinde tehlikeli atık ibaresine yer vermekle, depolanan maddenin miktarını ve depolama tarihini konteynırlar üzerinde belirtmekle, konteynırların hasar görmesi durumunda atıkları, aynı özellikleri taşıyan başka bir konteynıra aktarmakla, konteynırların devamlı kapalı kalmasını sağlamakla, atıklarını kimyasal reaksiyona girmeyecek şekilde geçici depolamakla yükümlüdür.” hükümlerine uyularak yapılması gerekmektedir. Yukarıdaki ilgili yönetmelik hükümlerine göre uygun bir yer seçilip, standartlara uygun bir şekilde yapılmanız gerekmektedir.

  Örnek fotograf da ekte verilmiştir.

  İyi çalışmalar...
   

  Ekli Dosyalar:

  L.Nergiz ve Zeynep Şenel bunu beğendi.
 3. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Cevap: fabrika içi atık alanı

  merhabalar;
  örnek toplama merkezleri ile ilgili fotoğraflar ekteki dosyada mevcuttur. bilginize...
   

  Ekli Dosyalar:

  L.Nergiz ve Fatih Közen bunu beğendi.
Fabrika içi atık alanı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tehlikeli atık alanı oluşturma !?

  Arkadaşlar tehlikeli atık alanının oluşturulmasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Ne gibi azaltıcı yada önleyici tedbirler alabiliriz ?
 2. Geçici Atık Depolama Alanı Talimatı

  Merhaba arkadaşlar, Geçici Atık Depolama Alanımız hakkında işletme aşamasında atık oluşumundan toplanmasına ve depolanıp, bertarafa gönderilmesine kadar tüm prosesleri kapsayan bir talimat oluşturmam gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? (Alanımızda kağıt-karton, evsel atık, palet, kırık palet, teneke, tehlikeli atık yağ, plastik depolayacağız.)
 3. Atık depolama alanı

  Arkadaslar merhaba; Boya çamurlarını bertaraf yollayınca kadar bir depolama alnını olusturmak istiyorum . Fikirlerinizi alabılırmıyım ?
 4. Tehlikeli atık alanı sorumlusu

  Tehlikeli atıkların geçici depolanması durumunda tehlikeli atık sorumlusu belirlememiz gerekiyor mu? Gerekiyor ise bu sorumlu kişiyi valiliğe bildirmemiz gerekiyor mu? Gerekiyor ise nasıl bildiriyoruz, örnekleri var ise paylaşabilirseniz sevinirim. Belirli bir dilekçe formatı var ise paylaşırsanız memnun olurum.
 5. Tıbbı atık alanı uygunluk belgesi

  Merhabalar, Tıbbı atık alanı uygunluk belgesi nasıl alınıyor... Ne gibi şartlar gereklidir.Yardımcı olabilirmisiniz...