Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fakültative havuzlarda evsel atık su arıtımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

FAKÜLTATİVE HAVUZLARDA
    EVSEL ATIK SU ARITIMI

Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK
    Müsteşar Yardımcısı
    (mozturk@cevreorman.gov.tr) hazırlamıştır.

Ekli Dosyalar:

Fakültative havuzlarda evsel atık su arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel atıksu arıtımı ile ilgili bir soru

Arkadaşlar, bir süredir cevap arıyorum ama bulamadım bir türlü. Çalıştığım yerde evsel atıksu arıtma tesisi var, yaklaşık 500 m3/gün lük. Arıtma deşarj standartlarını sağlıyor ancak kafama takılan bir soru var. Arıtma çıkışına biz çamaşırhaneden gelen suyu ekliyoruz. Amaç standartları sağlamak değil. Girişe verince bakterilerin ölmesi, köpürme gibi sorunlarla karşılaşmak mümkün olduğu için...
  2. Evsel atıksu ile sızıntısuyunun birlikte arıtımı

arkadaslar ewsel atıksu arıtımında sorunu olmayan bi tesise BAĞLANTI KALİTE KONTROL İZİN BELGESİ verilecek, fakat bu belgeyi vermeden sızıntı suyunun analizinin yapılmasını istiyecegiz. SKKY tablo 25 e göre hangi degerlerin ilk oncelikli olarak istememiz gerekli. yani agır metaller sistemdeki bakterilere etkisi olan agır metaller hangileridir? yardımlarınız için teşekkürler....
  3. Evsel Katı Atık Tarifeleri

Merhabalar; Hayırlı Ramazanlar arkadaşlar. 27.10.2010 tarihli Atıksu altyapı ve evsel katı atık bertaraf tesisleri tarifelerinin belirlenmesinde uyulacak usul ve esaslara ilişkin Yönetmelik ve Evsel Katı atık tarifelerinin bel. Yön. Kılavuz ile ilgili çalışması, planı ya da görüşü olan meslektaşımız var mıdır?...
  4. Evsel atık su

arkadaşlar bunu yeni gördüm paylaşmak istedim.
  5. Tesislerdeki evsel atık su

Fabrikalardaki evsel atık suların foseptik çukurundan çekilmesi için belediyeye başvuracağım,bu hangi yönetmelik kapsamında oluyor acaba ?