• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

fatura - ambalaj bilgi sistemi

Tansu Aktaş.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gökay geri dönüşüm
Merhabalar,
Faturada ambalaj atığı ibaresi ve atık kodu yazmıyor hurda kağıt ya da naylon olarak geçen faturalar ambalaj bilgi sistemine ekleniyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

@tansu55
Kolay gelsin. Çevre ve sehircilik bakanlığının aldığı kararla ambalaj atığı ibaresi yazilmayan faturalar ambalaj bilgi sistemine girilmeyecek. Hatta ben Hülya hanimla konusmustum. Ambalaj atığı hurda plastik diye kesilmişti ve tehlikesiz atık olarak değerlendirilip kds ye girilecek demişti. Çok uğraştım ambalaj sistemine gireyim diye ama ceza kesilebilir demişti. Ondan dolayı ambalaj atığı aldığınız yerler faturada pp ambalaj atığı ya da hurda ambalaj atığı yazabilir.

KDS ye yuklense bunun ambalaj bilgi sisteminde de ayni olmazsi lazim degil mi?KDS giris yapsa faturasi yani kaniti ne olacak ? KDS ye girdigini ambalaj bilgi sisteminde de gireceksin .olmayan bisey kds icin sorun olusturmaz ama skinti yaratmazmk sonrasi icin

@mahsunGS Ambalaj atığı ibaresi olmayan faturayı ambalaj bilgi sistemine giremezsin ama tehlikesiz atık olarak kds'ne girebilirsin. KDS'ye girdiklerinde zaten faturalı girişler kafamıza göre girmiyoruz ki.

Tamam KDS ye tehlikesiz atik olarak giris yapiyorsun ya bunun girisleri ambalaj bilgi sisteminde de ayni olmasi lazim oldugu icin kds yi yapinca ambalaj bilgi sisteminide yapmamiz lazim kds yi onylarken ambalaj bilgi sisteminide gdt ye onaylatmamiz lazim .o yizden faturayi yuklememiz lazim degil mi ?

Dogal olarak o faturayla ikisinide onaylamamiz lazim .en dogru secenek faturaui duzelttikten sonra ikisinide ayni sekilde ayni anda halletmek

@mahsunGS
Mahsun bu durum farkli. Hurda atiklari bakanligin. Gizunde tehlikesiz atik oldugu icin sadece kdsye yapilir. Ambalaj bilgi sistemine yapilmaz.

@Adalet savascisi
Cunku ambalaj atiklari bazen hurda plastik kesildigi icin ambalaja girilmesine izin vermiyor

@Olgaç Sürmelihindi
mehaba hocam yukarda yazdığınız a göre ambalaj atığı hurda plastik diye kesilen fatura kabul edilmemiş. Buna göre Hurda ambalaj atığıda sıkıntı olmaz mı ya da hurda ambalaj atığını kabul eden ambalaj atığı hurda plastiğide kabul etmeli değil mi aynı anlama çıkıyor diye düşünüyorum kelime oyunu var gibi burda ?

@nrhyt
Üstadım merhaba, pp hurda ambalaj atığı ya da hurda ambalaj atığı olarak kesilen faturalarda sıkıntı olmaz. Ancak hurda plastik olarak kesilen faturalarda atık ambalaj bile olsa bakanlık tehlikesiz atık olarak giriş yapın demişti.

@Olgaç Sürmelihindi
2017 yılı için mi geçerli yoksa daha öncesi var mı ?

@Olgaç Sürmelihindi
eyvah o zaman :naslyany: :( neyse hocam çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. ben çözüm aramaya başlasam iyi olacak :kötü:

lisansta sorun yoksa bısey olmaz . bende de yanlış yazılmıs olan bır fatura vardı oranın cevre muhendısını aradım konustuk sonra muhasebeyı aradı gereklı duzeltmelerı karsılıklı yaptık .çok zor bısey degıl zaten ıkı dk larını almaz .@Naz*

@Naz* düzeltırken kod eklemeyı unutma kod eklemen de faydalı olur

İşte çok prosedürleri varmış gibi yapamayız diyorlar.. Birde bende bu 2016 yılının son iki ayında da böyle onaylı vaziyette onları da mı değiştireceğim yeniden açtırıp . Zaten onaylanmış, bu sakınca olmadığını göstermiyor mu bundan niye ceza kesilsin? Onaylamasalar da uyarsalarmış o zaman @mahsunGS

yenıden açtırıp degıstırmenız çok dıkkat ceker aslında .ama ondan başka carenız de yok gıbı .dırek onaylanıp gecılmıstır demekkı .uyandırmamakta fayda var..onaylanmıs olanlara karısmaman daha ıyı olur yenı faturaların ıcın cok dıkkatlı olmalısın .yenı olan ve onaya göndermedıgın faturalarını duzeltme yapmak ıcın sızın patronun ya da oraya o atıgın satısını saglayan aracı faturadakı degısıklıklerı ayarlasın .ceza yıyecegız de .yanlıs fatura kesmıssnız de bunu duzeltın de onlar ayarlar .genelde prosedureler ceza yerız denldıgı zaman kayboluyor ..ben geç olan aydakı faturayı gec aldım sısteme yuklerken yanlıs kesıldıgını farkettım sonrakı gun muhendısle konustum o kendı muhasebecılerını aradı hallettı .sen muhasebeyı degıl muhendısle gorus o yardımcı olur @Naz*