Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Faydalı bölümler?

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında Ebubekir Sıddık Demir tarafından paylaşıldı.

1. Arkadaşlar ben Ondokuz Mayıs Üniversitesi 3. sınıfı yeni bitirdim. 4. sınıfta paket program seçecez. 4 tane paket program var.
    1 Katı ve Tehlikeli Atık Yönetimi
    2 Su Kirliliği ve Kontrolü
    3 Hava Kirliliği ve Kontrolü
    4 Kentsel Altyapı
    ileriye yönelik olarak bana en faydalı hangisi olabilir. yardımcı olabilir misiniz?

2. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Kişisel fikrim Katı ve Tehlikeli Atık Yönetimi.Sebebi ise atık konusu Türkiye'de maalesef geç algılandı ama hızlı bir şekilde de büyüyor bu sektör.Ama bu arada sizin bu konuyu sevip sevmeyeceğiniz,ilgi duyup duymayacağınız da çok önemli.

3. ben katı ile kentsel altyapı arasındayım. biraz çizime autocad merakım olduğundan kentsel altyapıyı düşünüyordum fakat üst sınıflardan aldığım izlenimler seçmem de düşünmemi gerektirdi. okuldaki personel kodrosu katıda daha iyi gibi. ama hala ikisinin arasındayım.
    öneriniz için teşekkürler hayri bey.

4. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Rica ederim.Hakkınız da ve hepimizin hakkında hayırlısı inşaallah.

Ebubekir Sıddık Demir bunu beğendi.
  5. katıger

katıger CMNet Üyesi

bende 2008 katı paket mezunuyum. tavsiye ederim.

6. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

bu şekilde ayrılması çok hoşuma gitti, keşke bizde de olsaydı.

ben olsam 1 numarayı seçerdim :)

7. Katı ve Tehlikeli Atık Yönetimi derisinde ilk dönem bu dersler veriliyor.
    1 Deponi Tasarımı ve İşletimi
    2 Konpostlaştırma
    3 Geri Kazanma

ikinci dönem ise bu dersler veriliyor.
    1 Tehlikeli ve Tıbbı Atık Yönetimi
    2 Termal Arıtım
    3 Sızıntı Suyu Kontrolü

Katı ve Tehlikeli Atık Yönetimi paketinde Autocad i kullanma alanı mevcut mu acaba???

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bence yok denilecek kadar az dır kullanma alanı. Belki deponi tasarımında kullanılır. Autocad özellikle kentsel altyapı da kullanılır ve arıtma dizaynları için de atıksu kontrolünde

9. Peki katı ve tehlikeli atık yönetimi paketinde kendimi nasıl geliştirmeliyim??? Tavsiyeleriniz nelerdir???

10. 1 Kentsel Drenaj Sistemleri
    2 Çevre Maliyet Analizi
    3 Arıtma Tesisi Hidroliği
    4 Derin Deniz Deşarjı
    5 Terfi Merkezleri
    6 Zemin Mekaniği
    Kentsel Altyapı da verilen dersler de bunlar.

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kimyaya biraz ağırlık verebilirsin Çünkü tehlikeli atığa tehlikeli özelliğini kazandıran kimyasıdır, böylece elindeki materyali daha iyi anlayıp ona göre müdahale edebilirsin.Mevzuat dan gerekeli yönetmelikleri okuyarak takip edebilirsin ayrıca bu konudaki yabancı kaynakları ve AB direktiflerini takip edebilirsin.Burada forumlarda ki konuları da takip edersen faydalı olacaktır.

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Faydalı bölümler? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. En çok kazandıran bölümler!

PayScale.com’un yaptığı bir araştırmaya dayanarak açıklanan “2009’un En Çok Kazandıran Okulları Listesi”, eğitimini yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilere ipuçları veriyor… Öğrenimine yurt dışında devam etmek isteyen öğrencilerin okul seçerken dikkat etmesi gereken pek çok unsur var. Üniversitelerin eğitim kalitesi, akademisyen olarak görev yapan isimler ve diploma geçerliliği en önemli...
  2. Bir çevre mühendisinin okuyabileceği iki yıllık bölümler

Arkadaşlar merhaba ben iki yıllık bi bölüm okumayı düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Sadece mesleğime yakın değil gelecekli olabilecek bölümler hakkında da bilgiye açığım :)