Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fenol giderimi

Konu, 'Türkçe Kitap Tanıtımları' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

http://www.belgeler.com/blg/j0e/atik-sulardan-fenol-ve-turevlerinin-biyolojik-yontemlerle-gideriminin-incelenmesi-the-investigation-of-removal-of-phenol-and-derivatives-from-wastewater-by-biological-methods

http://www.belgeler.com/blg/ykb/akrif-karbon-ve-iyon-degistiriciler-kullanilarak-sudan-fenol-giderilmesi-removal-of-phenol-from-water-by-activated-carbon-and-ion-exchanger

2 doküman gerekli arkadaşlar. Yardımcı olabilir misiniz?

2. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

3. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Cevap: Fenol gİderİmİ

Teşekkürler :)

Fenol giderimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Adsorbsiyon Metoduyla Aktif Karbonla Fenol Giderimi

ADSORPSİYON METODUYLA AKTİF KARBONLA FENOL GİDERİMİ 1. DENEYİN AMACI Sularda bulunması istenmeyen fenolün aktif karbonun adsorpsiyon özelliği kullanılarak giderilmesini sağlamak, adsorpsiyon ve adsorban (aktif karbon) tanımlarının kavranmasını sağlamak 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Fenoller aromatik bileşikler arasında en önemli organikler olarak bilinir. Benzenden türemiş hidroksi olarak...
  2. Fenol Tayini

Benzen hidrojenlerinden biri veya birkaçı yerine Hidroksil (OH) gruplarının girmesiyle türeyen bilesiklere fenoller denir. Fenol, karbolik asit veya hidroksil benzen de denilen, çok yönlü organik bir bilesiktir. Benzen molekülünden bir hidrojen çıkarılmasıyla geriye kalan köke (C6H5) alkil ismine izafeten "Fenil" ismi verilir. Fenil kökü, alkil kökünün tersine asitlestirici gruptur....
  3. Atıksularda Bor Giderimi

Herkese Merhaba Atıksuların içerisinde bulunan bor konsantrasyonları hakkında limit değerler ve arıtım yöntemleri hakkında bir projem var ve konu ile alakalı bilgisi olan arkadaşlarımız varsa bu konuda bilgi paylaşımı yapalım istiyorum. Makale, site yazıları, kitaplar vs aklınıza ne gelirse kabulumdur. İngilizce ve Türkçe yazılar olabilir. Şimdiden Teşekkürler
  4. Aktif karbonla fenol giderimi?

(Pb), (Zn) ve fenol içerikli atıksudan (bakery industry). Biyolojik proses ardından aktif karbon kullanarak giderim yamayı planlıyorum. Aktif karbonla ilgili çok bir bilgim yok ama okuduğum makalede fenol gideriminde çinkoklorür ile aktive edilmiş aktif karbon numunesi daha fazla fenol tutmuştur. Deniyor. Şimdi benim suyumda da çinko var, bu materyali kullanmalı mıyım? Makale:...