Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Filtre hakkında yardımm

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Elmas Maden tarafından paylaşıldı.

1. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;
    bir tesisim var ve kumlama yapılmaktadır burada.emisyon uygunlukta filtrasyon sistemi olmaıdğından eksiklik verilmiş. şimdi tesis filtre sistemi olarak keçe filtre sistemi kullanmış. sizce ne denli uygundur yaa :(

2. Yeşil Aşkı

Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

Önemli olan SKHKKY'de verilen sınır değeri aşıp aşmaması. Sınır değeri aşmıyorsa uygundur.Emisyon ölçüm firmalarına filtrenin performansını görmek adına ölçüm yaptırabilirsiniz.

3. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

yeterlidir. merak etmeyin.

4. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

ancak emisyon uygunlıuğumuzu aldıktan sonra ölçüm yaptıracaktık. şimdi ne yapayım. önce emisyon ölçümmü yaptrayım yanii??

5. Yeşil Aşkı

Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

Ezbere konuşmuş olmamak için ölçüm yaptırabilirsiniz diye önermiştim. Ama buna imkanınız yok ise filtrelerde yırtık olmamasına dikkat edin. Zaten kumlama bacasının sınır değeri yüksek. Filtrenin tasarımı buna uygundur diye düşünüyorum.

Filtre hakkında yardımm konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Staj konusu

Marmara Üniversitesi 2. sınıftayım ama staj konusu benim için tam bir muamma yardımcı olursanız sevinirim...Nerede yapabilirm? Neredeki staj daha yararlı olur??
  2. hidroelektrik santral yardımm

merhaba arkadaşlar; bir hidroelektrik santrali kuruluş aşamalarındaki altyapı bilgimiz ne olmalıdır? ve kurulacak yerin çevresinde ne gibi bir araştırma yapabiliriz? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim..
  3. Emisyon kaynağı bacalar ile ilgili yardımm!!!

Arkadaşlar bir firma tesisteki aynı özellikteki bacalarını birleştirip tek bir baca kurabilirmi??(toplamda aynı özellikte 16 baca var birleştirip 8 yada 4 baca yapmak istiyorlar ya da tek baca mesela) SKHKKY'nde yeri varmıdır varsa hangi madde? Ben okudum Ek2-b bendine göre bşeyler diyor ama anlamadım. Bu konuda bilgi sahibi olanlar cevap verirse çok sevinirim..
  4. Yardım

arkadaşlar dünya üniversitelerinde çevre mühendisliği eğitimi hakkında araştırma yapıyorum..yardımlarınızı bekliyorum...
  5. Su kalitesi kontrolü asidite konusunda yardımm :(

acilen bir ödev yapmam gerekiyor (hem slayt hem word) internette de gerekli bilgileri bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim. saü / 3 / cevre mühendisliği