• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Filtre pres mi dekantör mü?

nesliy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kamu
arkadaşlar merhaba;
çamur susuzlaştırmak için hangisi daha verimli acaba, filtre pres mi dekantör mü?
dekantörden çıkan çamurun kuru madde oranı daha az oluyor , filtre presin de işletmesi daha zor diye biliyorum.

Kesinlikle Dekantör. Sakın ama sakın Filtre Pres almayın. Filtre pres; ucuzdur,ortalama 120 plaka vardır, suzuzlaştırma % 40 gibi kurulukla çıkartır. Ancak şarj süresi 4-6 saat kadar uzundur, konveyör arızası yapar,ayrıca kimyasal kullanımı için en az pH ayarı lazımdır, en büyük zararı da işçi çalıştırırsın her daim.Ancak bence dekantör en iyisi, Pahalıdır ama 7/24 saat çalışabalir arıza yapmadığı sürece.İstenilen poli ile ayarını yaptığın sürece istediğin kadar çamur alabilirisniz. Sıkıntıları ise arıza yapınca kötü olur, susuzluk %20-25 gibidir,yer pek kaplamaz. Ama en büyük karı iş gücü pek gerektirmez. YAni arıtma tesisinde çalışıyorsan akşam saat 17:00'e kadar tüm çamur susuzlaştırma işlmelerini bitirebilirsin.

Bence kullanacağın arıtma kapastesine göre değişir. haftada 1 çamur alacasan dekantöre gerek yok dekantör hasas makine yağını basacaksın değerlerini koruyacaksın iyice bakım temizlik yapacaksın,
fltre press te çamuru aldınmı bezleri yırtmadıktan sonra sorun yok max 2 saatte temizlenir eski halini alır.

Bence de kullanacağınız arıtmanın kapasitesine göre değişir. Evet dekantör kullanmak daha sağlıklı denilebilir daha verimli denilebilir ama yerine göre hatta hava şartlarına göre bile değişir.

Belt Press Çamurla Doğru Orantılı olarak Maliyet ÇıKar Verimle Alakalı Zerre Şüpheniz Olmasın Çalıştımasını Bilmek gerek Sadece Oda Sorun Değil Zaten... Daha Detayli Yardımcı olabilirim Düşünürseniz...

press sistemlerde ürettiğiniz çamurun cinsi çok önemli işe yarayıp yaramayacağını önceden test etmeniz şart, öncelikle deneme yapın en garantili sistem dekantör olur yinede..

@Didem Girgin
Press Standart Üretilen Bir makina Değildir Zaten Tesislere Özel Üretilir. Tabi Bir press Yapın Getirin yada Elinizde Pres var mı ? diye sormadınız sürece...

@TecnoB

o şekilde olmadığını fabrikamıza arıtma tesisi ben başındayken kurulduğundan zaten biliyorum bayım, kimse bakkaldan alır gibi filtre ya da belt pres almaz.. sanırım bu sistemleri satıyorsunuz bu kadar üstelediğinize göre.. benim fikrim budur siz de fikrinizi sebebiyle birlikte söylersiniz, önemli olan soran arkadaşa yardımcı olabilmek diye düşünüyorum.

@Didem Girgin
Bunun Aksinde Bir Yazı Yazdığımı Düşünmüyorum Artı Ben Her Hangi Bir Şekilde Bir Ürün Yada Hizmet Satmıyorum Sadece Paylaşıyorum 25 Adet Tesisin Devreye Almasını Mevcutta 2 Adet Tesisin İşletmesini Yapan Biri Olarak Belki Yardımı Dokunur Diye Fikrimi Paylaştım ...Sakin...

filtre pres çamurda sadece KM oranını arttırır, İÇeriğinde TDS veya TOC gibi parametreleri etkilemez değil mi?